ZIMA(2006-2007)

Zanima me...

OdgovorNapisal/-a kavitator » 10 Mar 2007, 22:16

ja to je napoved za Krtino...po bo sam tam sneh :lol: (v skrinji)
WE ARE ONLY STARDUST!
Uporabniški avatar
kavitator
 
Prispevkov: 33
Pridružen: 04 Feb 2007, 21:51
Kraj: krašnja pod trojanam

OdgovorNapisal/-a bore » 11 Mar 2007, 09:27

Zadnji gfs na wz sicer znižal temperaturo,pa tudi skrajšal dolžino
slabega vremena.Po novem od 19.03.-22.03.
Tudi količina padavin manjša čeprav v omenjenih dnevih še vedno
kar precej mokro.

Bomo vidli.Glej in se čudi kaj narava ti nudi.

LP,Še pomnite tovariši :lol:
bore
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 17 Mar 2006, 00:00
Kraj: velenje

OdgovorNapisal/-a Skadi » 11 Mar 2007, 09:58

kozmos napisal/-a:Slika

no ja kar lepo zgleda samo malo me motijo temperature za ponedeljek(19.3) popoldne in sicer 7stopinj in močan sneg :lol:

sicer sem doživel že tudi sneg pri 7 stopinjah vendar ne v nižinah temveč na veliki planini snežinke so pa bile kot pest :wink:

če pa se scenarij s tem kar nam kažejo karte za prihajajoče dni uresničijo ni vrag da nam ga nasuje tudi čez pol metra po nižinah za gore pa itq vemo koliko potem šele tam :roll:

ampak izkušnje letošnje zime so me naučile "ne zaupaj 10dnevnim kartam" in tudi sedaj jemljem to z rezervo, je pa res da da esembli konkretno ohladitev in padavine(v tem primeru sneg) nakazujejo že dober teden na kar to zimo nismo bili vajeni saj so se esembli spreminjali iz dneva v dan teden za tednom mesec za mescom zdaj pa samo vidite kje smo!! :wink:


lp kozmos(kozi)


Zgleda da nisi normaln... Kdor si zdej želi snega mora bit pa res ena gnida od človeka... zunej cvetijo že breskve, čez kšn tedn bojo začele odganjat trte... A si predstavlaate kulk bo škode??? Pol pa še kličete hudiča! Sram vas bilo!
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

OdgovorNapisal/-a Miha7 » 11 Mar 2007, 10:51

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Zj ga pa res nerabim več :!:
Uporabniški avatar
Miha7
 
Prispevkov: 333
Pridružen: 24 Jul 2006, 08:53
Kraj: Podgorje pri Slovenj Gradcu na 450m.n.v ponekod tudi 760m.n.v Kapaciteta 60ha!

OdgovorNapisal/-a Miha7 » 11 Mar 2007, 10:52

Uporabniški avatar
Miha7
 
Prispevkov: 333
Pridružen: 24 Jul 2006, 08:53
Kraj: Podgorje pri Slovenj Gradcu na 450m.n.v ponekod tudi 760m.n.v Kapaciteta 60ha!

OdgovorNapisal/-a kozmos » 11 Mar 2007, 12:11

Skadi napisal/-a:
kozmos napisal/-a:Slika

no ja kar lepo zgleda samo malo me motijo temperature za ponedeljek(19.3) popoldne in sicer 7stopinj in močan sneg :lol:

sicer sem doživel že tudi sneg pri 7 stopinjah vendar ne v nižinah temveč na veliki planini snežinke so pa bile kot pest :wink:

če pa se scenarij s tem kar nam kažejo karte za prihajajoče dni uresničijo ni vrag da nam ga nasuje tudi čez pol metra po nižinah za gore pa itq vemo koliko potem šele tam :roll:

ampak izkušnje letošnje zime so me naučile "ne zaupaj 10dnevnim kartam" in tudi sedaj jemljem to z rezervo, je pa res da da esembli konkretno ohladitev in padavine(v tem primeru sneg) nakazujejo že dober teden na kar to zimo nismo bili vajeni saj so se esembli spreminjali iz dneva v dan teden za tednom mesec za mescom zdaj pa samo vidite kje smo!! :wink:


lp kozmos(kozi)


Zgleda da nisi normaln... Kdor si zdej želi snega mora bit pa res ena gnida od človeka... zunej cvetijo že breskve, čez kšn tedn bojo začele odganjat trte... A si predstavlaate kulk bo škode??? Pol pa še kličete hudiča! Sram vas bilo!


kva pa je s tabo!!! malo se brzdaj, sem morda napisal da si želim sneg...drugič malo bolj preberi kaj kdo napiše in daj kak dober komentar iz ust ne pa takih neumnosti :wink: pa ne žali tukaj po forumu pa še enkrat ti povem dobro preberi moj post pa boš morda pokapirou kaj sem mislil povedati s tem... :shock: :roll: :roll:


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a Skadi » 11 Mar 2007, 13:06

kozmos napisal/-a:
Skadi napisal/-a:
kozmos napisal/-a:Slika

no ja kar lepo zgleda samo malo me motijo temperature za ponedeljek(19.3) popoldne in sicer 7stopinj in močan sneg :lol:

sicer sem doživel že tudi sneg pri 7 stopinjah vendar ne v nižinah temveč na veliki planini snežinke so pa bile kot pest :wink:

če pa se scenarij s tem kar nam kažejo karte za prihajajoče dni uresničijo ni vrag da nam ga nasuje tudi čez pol metra po nižinah za gore pa itq vemo koliko potem šele tam :roll:

ampak izkušnje letošnje zime so me naučile "ne zaupaj 10dnevnim kartam" in tudi sedaj jemljem to z rezervo, je pa res da da esembli konkretno ohladitev in padavine(v tem primeru sneg) nakazujejo že dober teden na kar to zimo nismo bili vajeni saj so se esembli spreminjali iz dneva v dan teden za tednom mesec za mescom zdaj pa samo vidite kje smo!! :wink:


lp kozmos(kozi)


Zgleda da nisi normaln... Kdor si zdej želi snega mora bit pa res ena gnida od človeka... zunej cvetijo že breskve, čez kšn tedn bojo začele odganjat trte... A si predstavlaate kulk bo škode??? Pol pa še kličete hudiča! Sram vas bilo!


kva pa je s tabo!!! malo se brzdaj, sem morda napisal da si želim sneg...drugič malo bolj preberi kaj kdo napiše in daj kak dober komentar iz ust ne pa takih neumnosti :wink: pa ne žali tukaj po forumu pa še enkrat ti povem dobro preberi moj post pa boš morda pokapirou kaj sem mislil povedati s tem... :shock: :roll: :roll:


lp kozmos


če ti napišeš da lepo zgleda ko je napovedan sneg čez 10 dni, če rečeš da te motijo temperature (poglej kaj si napisal) itd... to pomeni da si želiš da se to uresniči (pa nek pou metra snega)... na koncu pa nekej bluziš da se ne bo tku ku si zmerej reku (letošnja zima nas je naučila, blabla blabla...)... izkušnje nas učijo and stuff... sicer pa napoved ni več tako kruta in le upamo lahko da pri tem ostane!!!! LP
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

OdgovorNapisal/-a kozmos » 11 Mar 2007, 13:21

Skadi napisal/-a:
kozmos napisal/-a:
Skadi napisal/-a:
kozmos napisal/-a:Slika

no ja kar lepo zgleda samo malo me motijo temperature za ponedeljek(19.3) popoldne in sicer 7stopinj in močan sneg :lol:

sicer sem doživel že tudi sneg pri 7 stopinjah vendar ne v nižinah temveč na veliki planini snežinke so pa bile kot pest :wink:

če pa se scenarij s tem kar nam kažejo karte za prihajajoče dni uresničijo ni vrag da nam ga nasuje tudi čez pol metra po nižinah za gore pa itq vemo koliko potem šele tam :roll:

ampak izkušnje letošnje zime so me naučile "ne zaupaj 10dnevnim kartam" in tudi sedaj jemljem to z rezervo, je pa res da da esembli konkretno ohladitev in padavine(v tem primeru sneg) nakazujejo že dober teden na kar to zimo nismo bili vajeni saj so se esembli spreminjali iz dneva v dan teden za tednom mesec za mescom zdaj pa samo vidite kje smo!! :wink:


lp kozmos(kozi)


Zgleda da nisi normaln... Kdor si zdej želi snega mora bit pa res ena gnida od človeka... zunej cvetijo že breskve, čez kšn tedn bojo začele odganjat trte... A si predstavlaate kulk bo škode??? Pol pa še kličete hudiča! Sram vas bilo!


kva pa je s tabo!!! malo se brzdaj, sem morda napisal da si želim sneg...drugič malo bolj preberi kaj kdo napiše in daj kak dober komentar iz ust ne pa takih neumnosti :wink: pa ne žali tukaj po forumu pa še enkrat ti povem dobro preberi moj post pa boš morda pokapirou kaj sem mislil povedati s tem... :shock: :roll: :roll:


lp kozmos


če ti napišeš da lepo zgleda ko je napovedan sneg čez 10 dni, če rečeš da te motijo temperature (poglej kaj si napisal) itd... to pomeni da si želiš da se to uresniči (pa nek pou metra snega)... na koncu pa nekej bluziš da se ne bo tku ku si zmerej reku (letošnja zima nas je naučila, blabla blabla...)... izkušnje nas učijo and stuff... sicer pa napoved ni več tako kruta in le upamo lahko da pri tem ostane!!!! LP


ko sem napisal da lepo izgleda sem s tem mislil na to, da je pogled na take kerte lep in vsi si želimo takih dni v zimskem času in s tem definitivno nisem mislil tega, da bi bilo lepo da se bo to zgodilo, ker še zdaleč nebi bilo vredu če snega ni bilo prej 3mesece ga tudi sedaj ko je v zraku pomlad ne rabimo ker bi res naredil ogromno škodo in kmetijstvo bi utrpelo hude posledice :roll:

drugo je to da je forum odprtega tipa in to pomeni da ga lahko obišče praktično vsak ki ima dostop do interneta in tisočkrat smo ponovili tako administratorji kot tudi nekateri tukaj na forumu vključno z mano, da če se iz katerim prispevkom ne strinjaš lahko odreagiraš lepo pio človeško z lepimi besedami in poveš da se ne strinjaš z določenim postom, ne pa da nas na forumu zmerjaš z gnidami ipd...
tudi admin. sta velikokrat povedala da se takšni izpadi kaznujejo z začasno izključitvijo iz foruma in če si tega želiš ti bosta admin. rade volje ustregla, ker res forum dnevno obšče nekaj tisoč obiskovalcev in res ni lepo da zaradi nekaterih posameznikov, ki se ne znajo brzdati spravljamo forum na slab glas :roll:

pa ne razumi tega posta kot napad ampak kot priporočilo oz. tudi opozorilo kaj se zgodi s posamezniki ki kršijo pravila ki so postavljena in veljajo pa naj bo to prvo in zadnje opozorilo :wink:

lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a Skadi » 11 Mar 2007, 14:10

no da se spustim na tvoj nivo... Nisem rekel da si gnida:) gnida bi bil tisti ki bi si to res želel vendar če si ne želiš potem to ni letelo nate... sem a jezen na tiste, ki jih bi veselil sneg zdaj... naj bo pozimi tko kot si rekel... kar se pa tiče izključitve iz forum pa nebi škodla k itak ni nč pametnga zadne cajte gor... navsezadnje še vedno pišemo v to temo, ki je praktično že mimo... jst se zard tega pa res ne bom sekerou edin če hočš uveljavt svojo "avtoriteto" nared kar čš... k men nben ne bo govoru kaj naj govorim!... se mi zdi useenu velik bolj grdo da nekdo prvošči kmetu, da trpi zaradi naravnih ujm katerih je itaq u poletju vrh glave kot pa da nekomu rečeš da je gnida... sicer se ti pa opravičujem če sem te užalil ker to ni bil moj namen... s tem sem hotel samo reči usem naj nehajo navijat letos za zimo ker je že mimo in naj uživajo v pomladi! lep pozdrav
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

OdgovorNapisal/-a dejan t » 11 Mar 2007, 17:13

Skadi napisal/-a:
kozmos napisal/-a:Slika

no ja kar lepo zgleda samo malo me motijo temperature za ponedeljek(19.3) popoldne in sicer 7stopinj in močan sneg :lol:

sicer sem doživel že tudi sneg pri 7 stopinjah vendar ne v nižinah temveč na veliki planini snežinke so pa bile kot pest :wink:

če pa se scenarij s tem kar nam kažejo karte za prihajajoče dni uresničijo ni vrag da nam ga nasuje tudi čez pol metra po nižinah za gore pa itq vemo koliko potem šele tam :roll:

ampak izkušnje letošnje zime so me naučile "ne zaupaj 10dnevnim kartam" in tudi sedaj jemljem to z rezervo, je pa res da da esembli konkretno ohladitev in padavine(v tem primeru sneg) nakazujejo že dober teden na kar to zimo nismo bili vajeni saj so se esembli spreminjali iz dneva v dan teden za tednom mesec za mescom zdaj pa samo vidite kje smo!! :wink:


lp kozmos(kozi)


Zgleda da nisi normaln... Kdor si zdej želi snega mora bit pa res ena gnida od človeka... zunej cvetijo že breskve, čez kšn tedn bojo začele odganjat trte... A si predstavlaate kulk bo škode??? Pol pa še kličete hudiča! Sram vas bilo!


Sej to je finta vremena. Dandanes gre vreme iz ene skrajnosti v drugo. Možnost, da sneg bo, je.Podnebne spremembe se bodo tudi pri nas začele še bolj izražati.
dejan t
 
Prispevkov: 24
Pridružen: 30 Sep 2006, 06:32
Kraj: Ravenska vas, 458m_Zasavje,občina Zagorje ob Savi

OdgovorNapisal/-a igor223 » 11 Mar 2007, 17:40

kdor verjame, da bo 20. marca zima, potem se naj zamisli, mogoče je z njim kaj narobe, ker krtina letos nikoli ni zadela točnega vremena (zlasti ob napovedih za sneg), torej zakaj bi ji zdaj verjeli ....

pa tudi gfs so bili glede tega zelo zmotljivi!!

optimisti, dajte si očistit kolesa, ker kolesarska sezona je v polnem teku:)
8) :lol: 8) :lol: 8) :lol:

:D :shock: :D :shock:
Bolje malo kregan kot pa fejst zmatran iz službe!!
Uporabniški avatar
igor223
 
Prispevkov: 492
Pridružen: 23 Dec 2006, 10:11
Kraj: maribor (291 m)/brežice (161 m)

OdgovorNapisal/-a bore » 11 Mar 2007, 23:02

Skadi umiri konje.Ta forum je namenjen izključno vremenu in ljudem,ki
radi opazujejo vreme in o njem podebatirajo na tem forumu.Lahko so
profiji ali pa amaterji nema veze.Za vse pa je skupno eno.
Naj bo dež , sneg , toča ali sonce samo da se dogaja.Zato pa je vreme tudi tako zanimivo.
Če bi bil sam spomladanski sonček , bi po tednu dni bilo vse skupaj dolgočasno.
To pa ne pomeni,da nekomu želiš hudo če opazuješ karte in napoveš
sneg.Konec koncev to marca ne bi bilo nič posebnega.
Če pa bi v naslednjih dneh bilo malo hladneje in mokro lahko tudi v obliki
snega ne bi bilo nič narobe.Bo vsaj suša manjša pa insektov bo manj
se ti ne zdi.
Pa še nekaj Skadi , uporabljaj slovenski jezik. Je lep pa še naš je.


LP, BORE :( :twisted:
bore
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 17 Mar 2006, 00:00
Kraj: velenje

OdgovorNapisal/-a kozmos » 12 Mar 2007, 01:24

bore napisal/-a:Skadi umiri konje.Ta forum je namenjen izključno vremenu in ljudem,ki
radi opazujejo vreme in o njem podebatirajo na tem forumu.Lahko so
profiji ali pa amaterji nema veze.Za vse pa je skupno eno.
Naj bo dež , sneg , toča ali sonce samo da se dogaja.Zato pa je vreme tudi tako zanimivo.
Če bi bil sam spomladanski sonček , bi po tednu dni bilo vse skupaj dolgočasno.
To pa ne pomeni,da nekomu želiš hudo če opazuješ karte in napoveš
sneg.Konec koncev to marca ne bi bilo nič posebnega.
Če pa bi v naslednjih dneh bilo malo hladneje in mokro lahko tudi v obliki
snega ne bi bilo nič narobe.Bo vsaj suša manjša pa insektov bo manj
se ti ne zdi.
Pa še nekaj Skadi , uporabljaj slovenski jezik. Je lep pa še naš je.


LP, BORE :( :twisted:


podpis :wink:

prvo kot prvo jaz sploh nisem rekel da si želim snega, ker vem kakšne bi bile to posledice za gospodarstvo. drugo jaz sem samo pokomentiral napoved krtine in rekel da zgleda lepo s tem pa nisem mislil da bi lepo zgledalo če bi 20ga res prišlo do tako izrazite ohladitve in snega, ker poudarjam , če ni bilo snega v 3 mesecih(no je bil pa še to samo 7cm. :wink: 2dni) potem ga tudi sedaj ne rabimo(oz. ga ne sme biti) rekel pa sem tudi to kaj bi se zgodilo če bi se karte takrat uresničile, vendar jaz ostajam naprej pri pomladi, samo skrbijo me jutranje zmrzali vsaj v našem koncu, ker je temperatura vsak dan konstantno nekaj stopinj pod ničlo :roll: :cry:

aja še to prestavimo se raje v temo pomlad ker je pomled že tu in se bo govorilo večinoma le še o pomladi predvidevam :lol:



lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a kozmos » 12 Mar 2007, 01:27

igor223 napisal/-a:kdor verjame, da bo 20. marca zima, potem se naj zamisli, mogoče je z njim kaj narobe, ker krtina letos nikoli ni zadela točnega vremena (zlasti ob napovedih za sneg), torej zakaj bi ji zdaj verjeli ....

pa tudi gfs so bili glede tega zelo zmotljivi!!

optimisti, dajte si očistit kolesa, ker kolesarska sezona je v polnem teku:)
8) :lol: 8) :lol: 8) :lol:

:D :shock: :D :shock:


jaz verjamem v sneg 20marca








































ampak leta 2008 ko bo zima trajala od konca novembra do aprila
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a MHA » 12 Mar 2007, 11:54

Bravo bore!

Res bi bila velika škoda če bi zdaj vseskup zmrznilo. Če pa ne bo zdaj zmrznilo bo pa poleti toča uničila :roll: Je pa škoda da ni vsaj februarja mraz pritisnil, če že snega ni bilo, da bi vsaj ta mrčes, predvsem komarje, pospravilo.
MHA
 
Prispevkov: 377
Pridružen: 01 Jan 2007, 12:52
Kraj: Ljutomer - ponos in osrčje Prlekije

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Vprašanja

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov

cron