Vremenska postaja

Vse o prodaji na naši strani (majice, loggerji, vremenske postaje)

OdgovorNapisal/-a Laznik » 29 Dec 2006, 17:33

Se dobijo ja, samo da so programi za splet zelo slabi in imajo slabo reprezentativno točko in ne delajo grafov in analiz, ki jih dela wswin.

lp
Uporabniški avatar
Laznik
Site Admin
 
Prispevkov: 449
Pridružen: 30 Mar 2006, 20:50
Kraj: Dravograd

OdgovorNapisal/-a Wettero » 25 Jun 2007, 17:41

Pozdravljeni!

Jaz pa imam eno vprašanje! Sem na tem področju popoln amater ampak že doooooooolgo gledam te vremenske postaje oz. ure kakorkoli in bi si rad nekaj nabavil! Sicer jaz ne rabim tistih variant ki ima zraven 5 senzorjev ampak eno čist navadno zadevo da mi natančno meri notranjo/zunanjo temepraturo, vlažnost ter obvezno da napoveduje vreme za vnaprej. Zdaj sicer jaz nevem katere postaje so OK in katere ne. Gledal sem te Oregon in so drage ter grde.

Zanima me kaj mislite o postajah znamke TFA Dostmann? Zadeva iz Nemčije. V mislih sem imel model "Weather Pam XS" , ki se prodaja na strani
http://www.wettershop.de/ za 30€. Znanec je kupil od te firme postajo 2 tedna nazaj v Lidlu za 20€, sicer malo slabšo in dobro piči. Se te postaje dajo pri nas dobit? Te znamke?

Hvala za nasvete in mnenja!

Lp
Matej
Wettero
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 25 Jun 2007, 17:27
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Laznik » 25 Jun 2007, 17:52

predlagam ws2300 ali ws3600. Glede napovedovnja vremena od postaje pa raje na to kar pozabi, saj je velikokrat stanje zavedljivo, saj napoveduje samo na spremembi tlaka.

Jošt
Uporabniški avatar
Laznik
Site Admin
 
Prispevkov: 449
Pridružen: 30 Mar 2006, 20:50
Kraj: Dravograd

OdgovorNapisal/-a Wettero » 25 Jun 2007, 19:35

Pozdravljen!

Hvala za hiter odziv! Sicer ta WS 2300 ne izgleda slabo ampak cena ni ravno poceni, v nemčiji cca. 110€ + poštnina s tem da ti senzorji za veter, padavine me nekako ne zanimajo nekaj extra, niti nevem kam bi jaz to namontirat dal.. Tako da sem imel v mislih kaj bolj osnovnega...

Lp
Wettero
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 25 Jun 2007, 17:27
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Wettero » 25 Jun 2007, 19:38

Aja pa še prevelika je ta postaja WS2300, pa še na slikah vidim da ko je pritrjeno na steno da neki kabli ven gledajo, odpade! Rad bi kaj lepšega, manjšega za na nočno omarico!

Lp
Wettero
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 25 Jun 2007, 17:27
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Poberznik » 26 Jun 2007, 10:20

http://www.mixi.tv/katalog/index.php?cat_id=547

Mogoče kaj podobnega?

Mislim, da se pri nakupu teh cenejših variant vremenskih postaj ni kaj za sekirat. Ne moreš veliko zgrešit ob nakupu katerekoli, saj so vse približno enake kakovosti.
Uporabniški avatar
Poberznik
Site Admin
 
Prispevkov: 130
Pridružen: 30 Mar 2006, 18:40
Kraj: Šentjanž pri Dravogradu

OdgovorNapisal/-a Wettero » 26 Jun 2007, 22:46

Hej!!!

Hvala ti 100%!! Bi oz. bom kar to zadevo za 26€ od mixija naročil samo malo me plaši ker piše zraven da je "V dobavi"!! Upam da to ne pomeni da več ni oz. da lep čas nebo! Drugače pa ugodna cena ni kaj! Takoj za! :)

Lp

PS:. Razen to me moti da je napaka pri meritvah do 1 stopinje celzija, ona boljša ura ima napako 0.1 stopinje celzija ampak od cene ne moreš kaj druga tudi pričakovat! Bi dal rade volje kakih 50€, če bi bilo kaj takega v tem rangu, 100€ pa mi je že več kot preveč! Sem pa gledal te Oregon Scientific ure in me full moti da zunanji senzorji delajo samo do nekih smešnih minusov. Kot da bi zdaj rekel do -20 a tam postaja iz Interspara za 20€ dela do -40. Sicer ne trdim da še bo kdaj -20 ampak vseeno...
Wettero
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 25 Jun 2007, 17:27
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a FUNKER » 17 Sep 2007, 14:56

Pozdrav vsem
Imam vprašanje za vas in prosim če mi lahko kdo odgovori nanj. Malo sem brskal po tem forumu in iskal podatke kako natančno merijo vremenske postaje iz družine WS... zračni tlak. Kakor je razvidno iz podatkov, ki sem jih našel tu gori, je v tem pogledu najboljša postaja WS3500, saj meri tlak na desetinko hekto Pascala., za WS3600 je ta podatek, če sem prav razumel, 1hPa. Potreboval bi namreč takšen barometer ,ki bi meril že zelo majhne spremembe tlaka. Za primer naj napišem, da sem našel na spletu barometer z razdelbo 0,05mbara in z pogreškom 0,3mbara v območju od 900-1050 mbara. Ali torej drži podatek, ki sem ga napisal za WS-3500? Ker sem čisti amater na tem področju bom prav vesel vsakega odgovora. Zanima me tudi splošno nnenje o postaji WS-3500.
Hvala
FUNKER
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 17 Sep 2007, 14:42
Kraj: ŽUPEČA VAS 8

OdgovorNapisal/-a Laznik » 20 Sep 2007, 07:52

Ws 3600 meri na 0.1 hpa, za 3500 pa ne vem, mislim da enako.
Uporabniški avatar
Laznik
Site Admin
 
Prispevkov: 449
Pridružen: 30 Mar 2006, 20:50
Kraj: Dravograd

OdgovorNapisal/-a dj » 15 Okt 2007, 18:09

Pozdravljeni,

pravkar sem postavil svojo prvo postajo WS 3600. Deluje ok, povezava s PC je ok. Sedaj predelujem spletne strani, da bodo brale postajo.

Problem je pa v povezavi. Konzola (LCD) je namreč daleč od strežnika. Če bi jo postavil poleg slednjega, ne bi lovil signala senzorjev zunaj. Pa sem se odločil, da uporabim wireless module za prenos serijske povezave (http://www.free2move.se). Pa ne dela, verjetno zato, ker je ws 3600 kabel poseben, wireless moduli pa simulirajo DTE-DTE povezavo.

Tehnični support za ws 3600 ni uporaben, niso pripravljeni pomagat. Ali je to že kdo rešil? Imam za premagat cca 30 m med konzolo in PCjem.

Hvala za pomoč!

Boštjan
dj
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 15 Okt 2007, 18:05
Kraj: litija

Watson W-8681 Wireless Weather Station

OdgovorNapisal/-a eddy » 10 Dec 2007, 10:22

pozdravljeni

zanima ka mislite glede te vremenske postaje nameravam jo kupiti
pa me zdaj zanima al je vredu ali ima ze kateri kaj izkusenj z njo

http://www.airbandonline.co.uk/watson_w8681.htm

hvala
eddy
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 30 Nov 2006, 20:47
Kraj: Kranj

Re: Vremenska postaja

OdgovorNapisal/-a petrav » 22 Dec 2008, 14:56

Zdravo!

Imam WS 3600. Rabim pomoč pri inštalaciji in odčitavanju podatkov na računalnik. Prosim, če mi lahko kdo opiše potrebne korake.
Do sedaj sem poimenovala vremensko postajo, se registrirala, vendar podatkov še zmeraj ne prenaša na spletno stran.

hvala in lp
petrav
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 22 Dec 2008, 14:52

Prejšnja

Vrni se na Trgovina

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron