Napoved vremena - Januar 2009

Analizirajte stanje in podajte svojo napoved vremena tako ali drugače na hiter in preprost način

Re: Napoved vremena - Januar 2009

OdgovorNapisal/-a KAKA22 » 14 Jan 2009, 10:38

Kot kaže bo popoldne in ponoči več padavin na vzhodu: http://maps.meteoadriatic.net/images/gf ... all_18.png
KAKA22
 
Prispevkov: 68
Pridružen: 07 Dec 2008, 12:26
Kraj: Litija

Re: Napoved vremena - Januar 2009

OdgovorNapisal/-a aleš123 » 14 Jan 2009, 16:30

Dadek napisal/-a:
aleš123 napisal/-a:
Dary napisal/-a:Kako pa bo kaj s snegom v Prekmurju? Sem videl, da bi naj jutri padlo nekje 20kg/m2 snega.Koliko cm pa je sploh to?
LP!


jas sem s prlekij in mislim da bo pr nas v glavnem deževalo ob obilnejšiih padavinah lahko ponekod sneži ampak pr nas bo deževalo boš videl vse bo ledeno :x :( na žalost! :(

eh aleš...
V prekmurju,zjutraj lep dež leden in stem poledica... proti popoldnevu pa zagotovo sneg,in lahko bi prekmurci, prilezli do 5-10 cm.. več kot 10 cm zagotovo ne bo zapadlo,razen če se naš wrf uresniči :!:
LP


nisem imel prav?

pr meni že cel dan dežuje imamo že 3cm...ledu :lol:
nekaj se kaže na večer in ponoči ampak mislim da bo pr nas zopet deževalo :x
aleš123
 
Prispevkov: 130
Pridružen: 12 Jul 2008, 09:47
Kraj: kog (ormož)

Re: Napoved vremena - Januar 2009

OdgovorNapisal/-a Skadi » 15 Jan 2009, 08:18

xxx napisal/-a:ales glavnina padavin je ze za nami, ponoci lahko rahlo snezi v osrednji sloveniji, dolenskem, notranskem.
Vse skupaj danes je prava beda, rajsi imam tistih 5 cm, ki sem jih imel v ljubljani 3 tedne, vendar to je bil zmrznjen sneg in temperature res prave ne pa ta plundra , ki je vse unicila


Ja plundra je, vendar kot posledica soli, ki so jo posipali po cestah. Če morda ne veš, ti povem da ima mešanica soli (NaCl) in vode (ledu) ledišče pod -10, kar pomeni da je pri naših temperaturah sneg v tekočem stanju! Zato tudi posipajo in zato ni zmrznjeno, kjer se sol vmeša v sneg/led! Verjetno danes še nisi pogledal skozi okno, kajti zunaj je idila, kot je ne pomnim že od zime 2005/2006 :wink:

Blaz11 napisal/-a:Na dolenjskem je včeraj cel dan bol deževalo vendar je zapalo nekaj cm zmrzjenega deža in malo snega. Ob približno 18.00 je pri nas začelo dobro snežiti in še vedno sneži in je v noči zapadlo ene 10 cm. Me pa kar zanima kaj bo spet v ponedeljek, ker se nekaj kuha :)


Kozmos je že prej opozarjal na to da si uredite profil, da vsaj vemo od kje ste oz. o čem govorite. Dolenjska je velika in snega je padlo različno! Mislim pa, da bi tvoj post tudi bolj sodil pod trenutno stanje :wink:
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

Re: Napoved vremena - Januar 2009

OdgovorNapisal/-a KAKA22 » 15 Jan 2009, 08:44

Po zdajšnjih podatkih se za naslednji teden spet nekaj kuha. Najprej naj bi se otoplilo in stem deževalo tja od ponedeljka pa do srede zjutraj seveda z vmesnimi prestanki nato pa ponovna ohladitev in sneg do nižin (obilne padavine bodo). Tako kaže za enkrat bomo videli.
Lp
KAKA22
 
Prispevkov: 68
Pridružen: 07 Dec 2008, 12:26
Kraj: Litija

Re: Napoved vremena - Januar 2009

OdgovorNapisal/-a disel » 15 Jan 2009, 09:21

no pri nas na koroškem ga je padlo nekje okoli 15 do 20 cm
A imate že kake podatke kako se bo odvijalo vreme naslednji teden?
disel
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 15 Jan 2009, 09:17
Kraj: Črna na Koroškem 586 m

Re: Napoved vremena - Januar 2009

OdgovorNapisal/-a podgorc » 15 Jan 2009, 09:25

ponedeljek in torek dez proti veceru se naj bi ohladilo in v noci iz torka na sredo pa v sredo cez dan naj bi snezilo in to kar obilno snow-forecast.com kaze od 30 do 50 cm snega noro ima kdo kaj bol konkretne napovedi lp pozdrav
podgorc
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 15 Jan 2009, 09:18

Re: Napoved vremena - Januar 2009

OdgovorNapisal/-a Z4nCr » 15 Jan 2009, 10:22

Nasledni teden bo zgledal nekot takole:
- v ponedeljek zjutraj bo začelo deževati in bo do popoldneva nehalo
- v torek nas bodo zjutraj zajele padavine in proti popoldnevu ali večeru močno okrepile (takrat naj bi se dež spreminjal v sneg)
- v sredo kaže na zmerne padavine (sneženje povečini)
- v četrtek in petek še bodo padavine toda ni še znano jakost in oblika
Pa lp! :wink:
Z4nCr
 
Prispevkov: 35
Pridružen: 15 Dec 2008, 20:03
Kraj: Laško-Rimske Toplice 213 m.n.v.

Re: Napoved vremena - Januar 2009

OdgovorNapisal/-a KAKA22 » 15 Jan 2009, 12:07

Vem da je še prezgodaj kaj govoriti, vendar vse kaže da bo ponovno snežena sreda: http://maps.meteoadriatic.net/images/gf ... ll_150.png
KAKA22
 
Prispevkov: 68
Pridružen: 07 Dec 2008, 12:26
Kraj: Litija

Re: Napoved vremena - Januar 2009

OdgovorNapisal/-a matic07 » 15 Jan 2009, 12:41

mislim da bo od naslednjega pon.........v enem tednu padlo v Ratecah na gorenjskem tudi vec kot meter snega na ze dobr metr podlage!!!! bo zanimivo
matic07
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 03 Jan 2009, 20:28
Kraj: LJUBLJANA 275 m.n.v.

Re: Napoved vremena - Januar 2009

OdgovorNapisal/-a xxx » 15 Jan 2009, 13:39

skadi se povsem strinjam da je prava zimska pravljica in sem ze velikokrat rekel na forumu da je letos zima tista prava, v ljubljani smo imeli 20 dni pod lediscem, in sedaj imamo ze 15 dni sneg, hotel sem samo povedat da je ta plundra malo z.... ves ta zmrnjen sneg
xxx
 
Prispevkov: 58
Pridružen: 02 Feb 2008, 14:10
Kraj: ljubljana

Re: Napoved vremena - Januar 2009

OdgovorNapisal/-a aleš123 » 15 Jan 2009, 14:38

ja težko je reči za drugi teden lepo kaže ampak vse se bo še spreminjalo :(
ampak če se pa vsaj približno uresniči potem pa ga bo kar nekkaj nametalo :D
ampak jas mislim da bo dež kakšna snežinka že lahko preseneti med dežjem v glavnem pa bo dež :(
aleš123
 
Prispevkov: 130
Pridružen: 12 Jul 2008, 09:47
Kraj: kog (ormož)

Re: Napoved vremena - Januar 2009

OdgovorNapisal/-a kozmos » 15 Jan 2009, 15:43

Od prihodnjega tedna dalje, se nam obeta daljše obdobje bolj spremenljivega vremena, saj bomo padli pod prevlado JZ vetrov, kar pa pomeni, da se bodo temperature v nižinah dvignile in da bodo cikloni, ki bodo iznad atlantika prinašali vlažen zrak skrbeli da nas bo na vsakih nekaj dni močilo.

Ker izgleda situacija precej mejna,  je zato vsako napovedovanje in ugibanje ali bodo padavine v obliki dežja ali snega nesmiselno. Štele bodo korekcije v postavitvi ciklonov ter v tem koliko na Z se bo dolina ugreznila.

Čem bi nam uspel sanjski, zadnja leta precej redek scenarij, da bi se dolina ugreznila v S Sredozemlje je mogoče prav vse, tudi to da bomo po nižinah v začetek februarja vstopili z debelo snežno oddejo, saj bi kak genovec, ki bi posledično nastal snežno oddejo po nižinah konkretno odebelil.

Seveda tukaj ne govorimo o 10-20 cm. ampak se pogovarjamo že o višjih cifrah, saj veste ko zakurbla genova, nam ga v dnevu, dveh nasuje lahko tudi preko pol metra, pa če tem količinam prištejemo še trenutno snežno oddejo, pa smo kmalu na 60-70cm.

Je pa res, da je zgoraj omenjeni scenarij precej manj verjeten, kot pa ta, da se bo dolina udrla, še zahodneje, kar pa pomeni, da bi na Z večinoma neprestano deževalo, meja sneženja bi bila precej visoko vse od 1000-1500m.n.v, medtem ko bi v SZ Slovenije lahko bila rešilna bilka efekt ZMSja (znižane meje sneženja), kar pa tudi pomeni, da če se že nižine ne bodo odebelile, kot sem omenil v odstavku višje, bi se to pravgotovo zgodilo z alpskimi dolinami na SZ slovenije (Bohinjski konec, Rateče, Kranjska Gora...) Tam bi se skupne količine snega v začetku februarja, če bi efekt ZMSja obveljal verjetno pribljižale 2m. snega (govorim o novozapadlem in starem snegu skupaj) :!:


Velja spremljati razvoj dogodkov, ki nam bodo še velikokrat v prihodnjih dneh "kravžljali" živce, lahko nas konkretno zalije (predvsem Z polovico Slovenije), lahko pa nas pošteno zasuje kot v dobrih starih časih (a kaj ko je ta varijanta malo verjetna, ampak možnosti še vedno so. )

Možnosti, da bi se pa dolina ugreznila vzhodneje in nam posledično prinesla zopet nizke temperature, pa po trenutnih izgledih ni!


Slika
eden od klasičnih genovcov :wink:


Fantje dajmo malo več resnosti pokazat, ker ste enostavno smešni s temi napovedmi tu gori!




lp Cumulonimbus
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

Re: Napoved vremena - Januar 2009

OdgovorNapisal/-a bojo » 15 Jan 2009, 15:52

Pozdravljeni vsi tukaj.Jaz sem nov na tem forumu do zdaj sem ga samo bral in se mi zdi zelo zanimiv.Kar se tiče vremena drugi teden vam povem samo to da če se uresničijo vse napovedi ki pravijo za sneg bo katastrofa!
bojo
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 15 Jan 2009, 13:57

Re: Napoved vremena - Januar 2009

OdgovorNapisal/-a podgorc » 15 Jan 2009, 16:29

kaksne so moznosti da se dolina ugrezne v srednjem sredozemlju ce bi se pomojem da se bo bi nas zasulo tako kot ze dolgo ne veste kaksen kao bo na cestah 60-70 cm noro bo a je to sploh mozno naj bi kdo odgovori lepo prosim pa en lep pozdrav
podgorc
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 15 Jan 2009, 09:18

Re: Napoved vremena - Januar 2009

OdgovorNapisal/-a kozmos » 15 Jan 2009, 16:58

Podgorc možnost je manj kot 5% da bi se uresničil scenarij, ki sem ga opisal v svjem prejšnjem postu in, ki bi nam prinesel debelo snežno oddejo :!:


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Napoved vremena - Splošno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov

cron