CHEMTRAIL

Debata o pojavih, ki niso vsakdanji

Re: CHEMTRAIL

OdgovorNapisal/-a Alex » 25 Jun 2009, 16:25

http://en.wikipedia.org/wiki/Contrail

Tlele si preberite kj več o sledovih, ki jih puščajo letala. To so contraili in so normalen pojav. Tu ni nobenih teorij zarote vmes.

Tle gre za osnovne spremembe v tlaku ter temperaturi zraka, zaradi česar nastane kondenzacijska sled. Nadmorske višine, na katerih letijo posamezna letala so različne, temperature so različne in različen je tudi zračni pritisk.

Znanstveno dokazano je, da te kondezacijske sledi vplivajo na temperaturo ter ozračje, tako je. Ostalo je smešno. :D
Alex
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 30 Apr 2009, 16:09

Re: CHEMTRAIL

OdgovorNapisal/-a predator_slo » 25 Jun 2009, 18:03

že že...contrails ali chemtrails je nekaj različnega..contraili ostanejo v zraku nekaj minut oz maksimalno mogoče pol ure(kar je že zelo dolgo)

Ali mi lahko razložiš kako lahko contrail zdrži v zraku ali več?

Preberi si en dolg članek o chemtrailsih ki ga najdeš na googlu...napisala ga je neka nemška znanstvenica, kjer je jasno napisano da je sam "šef" organizacije leta 1999 na nekem sojenju potrdil da se to že dogaja..
predator_slo
 
Prispevkov: 109
Pridružen: 12 Dec 2008, 15:23
Kraj: okolica grosuplja 460m.n.v.

Re: CHEMTRAIL

OdgovorNapisal/-a Theryon » 26 Jun 2009, 05:52

[quote="Alex"]http://en.wikipedia.org/wiki/Contrail

Tlele si preberite kj več o sledovih, ki jih puščajo letala. To so contraili in so normalen pojav. Tu ni nobenih teorij zarote vmes.

Tle gre za osnovne spremembe v tlaku ter temperaturi zraka, zaradi česar nastane kondenzacijska sled. Nadmorske višine, na katerih letijo posamezna letala so različne, temperature so različne in različen je tudi zračni pritisk.

Znanstveno dokazano je, da te kondezacijske sledi vplivajo na temperaturo ter ozračje, tako je. Ostalo je smešno. :D[/quote

Res je Alex,vse ostalo je smešno-mogoče zate!! Zame ni,ker se imam toliko za poznavalca teh contrail pojavov,da VEM,da izginejo po nekaj minutah!! Contraili NIMAJO pogojev da bi na nebu ostali kakčno uro ali pa še več!!!!! V to sem prepričan in to so dejstva!! Pogoj za contrail je res vlažnost in temperatura,ki je tam zgoraj od -20 pa do -40 itd...!!! Zato se tudi pojavijo in hitro tudi izginejo! Da ti pojav malo enostavneje razložim: je podobno,ko se ti s svojim vozilom pozimi pelješ po cesti in se za tabo vidi bel kondens iz auspuha.Je tako? Je! Ta kondens zelo hitro izgine.Je tako? Je! A nebi bilo malo čudno,če bi tvoje vozilo vleklo kondens po celi avtocesti od npr. MB pa do KP in nebi izginil,ampak vi se iz njega tvorili oblaki? No torej!
Theryon
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 19 Jun 2009, 14:16

Re: CHEMTRAIL

OdgovorNapisal/-a jest20 » 27 Jun 2009, 10:31

Kopirano iz enega drugega foruma. Linkov se mi ne da popravljati...
Vcasih pomaga back-of-the-envelope racun. Poglejmo koliko, npr., barija bi morala letala spuscati za opazno kontaminacijo.

EPA postavlja mejo 1ppm za barij v vodi. V zemljini pa so lahko koncentracije barija celo do 3000ppm, se pravi 3g na 1kg zemljine! Ampak da ne bom pretiraval, vzemimo 1ppm.

Ce se omejimo na zgornji 1m zemljine, je volumen zgornjega sloja 1 kvadratnega metra zemljine 1000 litrov. Gostota zemljine je okoli 2kg/l, torej je masa obravnavane zemljine 2000kg, mejna vsebnost barija pa okoli 2g.

Sedaj pa predpostavimo, da letalo leti na 10km visine ter da kontaminant proti zemlji pada pod kotom 45 stopinj (po 22.5 stopinj levo in desno od sledi glede na navpicnico). Sirina kontaminiranega pasu je tedaj okoli 10km * 2*tan 22.5 = 8km.

Hitrost letala je okoli 900km/h ali 250m/s. Vsako sekundo mora torej kontaminirati povrsino 2E6 kvadratnih metrov. Ce naj bo kontaminacija primerljiva z obstojeco, pomeni to izpust okoli 2E6*2g = 4000kg barija. Z drugimi besedami, vsako sekundo bi moralo letalo izpustiti 4 tone barija, kar je 240 ton na minuto, oziroma 14400 ton na uro!

Glede na to, da naj "chemtrails" letala spuscali konstantno (kot naj bi kazale slike), bi porabilo letalo iz., npr., Ljubljane v Pariz skoraj 30000 ton barija (od oka 1000 krat vec, kot je razlika med maximum takeoff weight in empty weight za Airbus 320).

No, ker so seveda v "zaroto" vpleteni prav vsi letalski prevozniki na svetu (in potencialne whistleblowerje, od nakladalcev tovora do dobaviteljev kemikalij, itak eliminirajo), bi bilo treba porazdeliti teh 30000 ton na vec letal. Ce namesto 30000 ton recemo, da vsako letalo vzame na pot 1 tono barija, mora vsak dan neko tocko preleti 100 letal (to je eno vsakih 15 minut!), in to se mora ponavljati nekaj manj kot 1 leto, da se kontaminacija pribliza mejni za vodo.

Ce pa vzamemo realisticne kontaminacije zemljine, ki so lahko od 100 do 3000ppm, bi to trajalo ustrezno dalj - 100 do 3000 let!

Racunal sem z barijem, ker je bil pac omenjen v temi. Ampak v resnici nima veze - racun velja za katerikoli kontaminant s katerim zelimo kontaminirati zgornji meter zemljine na 1ppm nivoju.

[edit: dodan naslednji odstavek]

Za barij pa lahko se ocenimo koliko bi stala taksna kontaminacija. Cena barija je reda velikosti 1000 EUR na kilogram (http://wiki.answers.com/Q/How_much_does..., http://www.ktf-split.hr/periodni/en/ba....). 30000 ton barija, ki bi ga clovek rabil samo za kontaminacijo 8km sirokega pasu med Ljubljano in Parizom (povrsine 8000 kvadratnih kilometrov), stane torej 30 milijard EUR, kar je priblizno 1% celotnega proracuna ZDA v letu 2008, oziroma je kar enako celotnemu letnemu prilivu od carin v lanski ameriski proracun.... In ce bi zlobni imperialisti in zarotniki celoten svoj proracun ZDA namenili samo kontaminiranju z barijem, bi s tem uspeli kontaminirati samo 8% povrsine Evrope...


Tako da prosim ne sanjajte o grdih stricih, ki škorpijo po nas :mrgreen:
jest20
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 18 Mar 2006, 00:00
Kraj: gjhgjj

Re: CHEMTRAIL

OdgovorNapisal/-a Theryon » 27 Jun 2009, 12:28

No jest20,upam da tebi v življenju ni vse copy-paste!! Prosim,če nimaš nobenega argumenta,ne uparabljaj drugih.Sicer je pa vse kar si kopiral presneto res-nimam kaj dodati....Edino mogoče to,da ZAGOTOVO ne spuščajo samo barija,ampak je on samo ena od mnogih sestavin v pršilu!!Problematičen je tudi aluminij!!!Daj si kaj tudi o tem kopiraj,pa le daj si malo še preberi katere sestavine so našli v snegu in vodi-raziskave so naredili NEODVISNI instituti!!! Močno upam,da tebi ni treba gledati tega neba kot ga jaz(pa sem tud iz SLO) izgleda pa zelo podobno kot na tem videu-http://www.youtube.com/watch?v=FIX9qKiBHiM&feature=fvsr !!! Nočem te zmerjat ali kakorkoli užalit,le rad bi da vsaj malo pozornosti posvetiš temu preden vsako razmišljanje koga zavrneš s "teorijo zarote"! Dejstvo je da se okoli nas in zaradi nas dogaja marsikaj,z marsičem na šopajo vsakodnevno! Zagotovo sodiš med tiste ki veselo pijejo Coke Light,ker je pač fancy,ker not kao ni sladkorja ker je KAO zdrava pa to!! Moj ku..c pa zdrava! Zdaj pa me le zaključi s teorijo zarote,pa še s čem drugim,a lepo prosim preden to storiš,malo Google šaltaj in preveri kaj o Aspartamu. Malo sem zašel s poti,a želel sem ti nakazat,da NIHČE nima tebe,mene in vseh ostali tako močno rad,da bi ga skrbelo za tvoje zdravje!!!! In zelo verjetno je,da se tudi iz teh letal spušča kaj takega,da sicer ne bomo pomrli,bomo pa dobri odjemalci farmacevtski produktov postali! Se vsaj v čem strinjaš z mano?
Theryon
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 19 Jun 2009, 14:16

Re: CHEMTRAIL

OdgovorNapisal/-a jest20 » 27 Jun 2009, 15:03

Dečko, prosim ne bluzi... Stopi ven iz tega svojega pravljičnega sveta in začni uporabljati možgane. Ti ne bo škodilo veš.
P.S.Aspartam je bolj zdrav od sladkorja, če primerjaš količine, ki so potrebne za doseganje enake sladkosti :wink:
P.P.S. Ti si verjetno eden od tistih kekcev, ki zelo radi verjamejo v vsako dobro napisano pravljico ane? Naj ugibam, zelo verjetno verjameš tudi da nismo bili na Luni, da vesoljčki skačejo po Zemlji, da bo 2012 konec sveta, da Jeti/duhovi obstajajo, da Iluminati vodijo svet, in v podobne hece.
jest20
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 18 Mar 2006, 00:00
Kraj: gjhgjj

Re: CHEMTRAIL

OdgovorNapisal/-a predator_slo » 29 Jun 2009, 14:55

STOP! "Kaj pa če je vse res?" :D
predator_slo
 
Prispevkov: 109
Pridružen: 12 Dec 2008, 15:23
Kraj: okolica grosuplja 460m.n.v.

Re: CHEMTRAIL

OdgovorNapisal/-a sanda » 29 Jun 2009, 17:07

Sam malo se vmešam - tehnično se ne mislim in se ne morem, ker nimam pojma, iz zdravstvenega vidika pa sam to - da slučajno mogoče le kdo premisli kako in kaj - aspartam nikakor ni bolj zdrav od sladkorja!! Vsak dietetik bo to potrdil, vsak diabetik se bo strinjal z mano, če ima le malo pojma o zdravi prehrani. Sicer pa tudi o tem piše gospod Google zelo lepo. Se pa strinjam, da se ga lahko da manj kot sladkorja, kar pa ni merilo za zdravo.
Sicer pa se tukaj piše o CHEMTRAILIH, ne o zdravju, sploh pa je brez pomena se žaljivo obnašat do posameznikov. Vsak ima svoj pogled na življenje, pravico do svojega mnenja, nikjer ne piše da se mora vsak strinjat z vsakim, svoje mnenje pa lahko vsak tudi napiše brez žaljivih opazk. Saj smo vendar odrasli? Ali pa ne??? :wink:
sanda
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 22 Maj 2009, 11:34

Re: CHEMTRAIL

OdgovorNapisal/-a Theryon » 29 Jun 2009, 19:12

jest20 napisal/-a:Dečko, prosim ne bluzi... Stopi ven iz tega svojega pravljičnega sveta in začni uporabljati možgane. Ti ne bo škodilo veš.
P.S.Aspartam je bolj zdrav od sladkorja, če primerjaš količine, ki so potrebne za doseganje enake sladkosti :wink:
P.P.S. Ti si verjetno eden od tistih kekcev, ki zelo radi verjamejo v vsako dobro napisano pravljico ane? Naj ugibam, zelo verjetno verjameš tudi da nismo bili na Luni, da vesoljčki skačejo po Zemlji, da bo 2012 konec sveta, da Jeti/duhovi obstajajo, da Iluminati vodijo svet, in v podobne hece.



Res je jest20,presneto res!! Pozabil si še dodati da verjamem da so WTC res napadli teroristi,da je letalo sestavljeno iz aluminija ,jekla in titana sposobno izpuhteti od vročine,ter da se obenem najde nepoškodovan potni list pilota tega letala!!Vse to verjamem,pa še kaj! Glej,tudi to je res da sem svoje znanje nabiral iz napisanih virov,ki jim jaz rečem KNJIGE!!! A tebi se to zdi čudno? Pomeni da tvoje znanje in razmišljanje temelji na nepisanih virih. Mogoče na bajkah in povestih in pripovedkah? Na igranju Playstation? Ipodu? Žalostno! Ne mislim se prepirat s tabo,si že sam dovolj povedal o sebi! Pa lp od Kekca

p.s. mene vsaj skoraj vsak otrok in tisti ki je kdaj bil otrok pozna in ceni
Theryon
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 19 Jun 2009, 14:16

Re: CHEMTRAIL

OdgovorNapisal/-a jest20 » 30 Jun 2009, 08:23

mene vsaj skoraj vsak otrok in tisti ki je kdaj bil otrok pozna in ceni

Verjamem, ker tudi razmišljaš na ravni otroka... Zeh... Povej no še kaj izvirnega prosim...
P.S. Me pa res zanima iz katerih "knijg" črpaš svoje "znanje".


sanda, nisem rekel, da je aspartam zdrav. V bistvu NOBENA stvar ni zdrava-važna je le količina. Tudi voda je smrtno nevarna :wink: Pravim pa, da je aspartam bolj zdrav(ali manj škodljiv, če ti je tako bolje) od sladkorja, če primerjamo količine potrebne za enako stopnjo sladkosti. Če ne pretiravaš ni panike. Vsakemu pa je jasno, da škatla natrena na dan(ali pol kile cukra) dolgoročno ne bo imela dobrega rezultata. Jasno teh informacij ni treba iskati na straneh, kjer pišejo o aspartamski zaroti, ampak na kakšni bolj relevantni strani.
jest20
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 18 Mar 2006, 00:00
Kraj: gjhgjj

Re: CHEMTRAIL

OdgovorNapisal/-a predator_slo » 30 Jun 2009, 12:22

jest20....mislm da mal pretiravaš in bi blo fajn da se umiriš..ker glede na tvoje pisanje(beri pizdakanje) me res spominjaš na enega prepotentnega najstnika...

Pa da se ne boš zdej še na koga drugega(mene) spravljal..to ni bilo mišljeno kot žalitev ampak zgolj kot opazka na tvoje pisanje in pripisovanje svojih lastnosti nekomu drugemu ki ga sploh ne poznaš!

Lep pozdrav!
predator_slo
 
Prispevkov: 109
Pridružen: 12 Dec 2008, 15:23
Kraj: okolica grosuplja 460m.n.v.

Re: CHEMTRAIL

OdgovorNapisal/-a jest20 » 30 Jun 2009, 13:47

Oprosti, ampak Theryonov prvi odgovor na moj post se začne s podjebavanjem, ki se nadaljuje tudi v naslednjem... Jaz pa ponavadi ne ostanem dolžan. Jebat ga :roll: No mogoče je pa tudi to že malo krivo, da imam vrh glave nerazgledanih ljudi, ki slepo verjamejo vsemu šmornu, ki ga staknejo na internetu in postanejo napadalni kot stekel pes, ko napišeš nekaj, kar podira njegovo teorijo.

P.S. Kot vidiš se nate in na sando nisem spravljal-oba sta normalno začela pogovor, kar pa Theryon zgleda ni zmožen.

Link do malo obsežnejše teme o tem:http://slo-tech.com/forum/t222419/0 Priporočam branje :wink:
jest20
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 18 Mar 2006, 00:00
Kraj: gjhgjj

Re: CHEMTRAIL

OdgovorNapisal/-a predator_slo » 30 Jun 2009, 13:57

Že že vendar sem ob branju tvojih postou vseen začutu več "nesramnosti" do drugega kot od theyrona..

No pa sej nima veze..upam da ste zdej s tem končal.

Kar se pa tiče chemtrailou..Jest20 podal si(oz nekdo drug) zelo tehten razlog zakaj chemtraili naj ne bi obstajal..ali mogoče lahko razložiš ali pa kdorkoli tukaj ki v chemtraile ne verjame zakaj kondenz ostane v zraku tudi po 5 ur in več?

Lep pozdrav!
predator_slo
 
Prispevkov: 109
Pridružen: 12 Dec 2008, 15:23
Kraj: okolica grosuplja 460m.n.v.

Re: CHEMTRAIL

OdgovorNapisal/-a jest20 » 30 Jun 2009, 14:09

predator_slo napisal/-a:mogoče lahko razložiš ali pa kdorkoli tukaj ki v chemtraile ne verjame zakaj kondenz ostane v zraku tudi po 5 ur in več?

Lep pozdrav!

Če je relativna vlažnost ozračja zelo blizu 100% in ozračje na tisti višini ni vetrovno, ni nobenega problema, da se ne bi kondenz obdržal več ur. Zaradi visoke relativne vlažnosti kondenzat zelo počasi izpareva in ker ni vetra se zrak v okolici sledi zasiči z vodo, kar preprečuje nadaljne izparevanje. Ker ni relativna vlažnost 100%(razen v tesni okolici sledi) ne nastajajo oblaki in se zato hecno zdi, kako da lahko sled kar tako obstaja toliko časa :wink:
Drugače si pa res preberi temo, ki sem jo linkal v postu višje. Tam imaš daljšo in temelitejšo razpravo o tej stvari
jest20
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 18 Mar 2006, 00:00
Kraj: gjhgjj

Re: CHEMTRAIL

OdgovorNapisal/-a Theryon » 30 Jun 2009, 14:18

Mislim da je primerno,da se ti opravičim jest20,če sem te kakorkoli užalil-to ni bil moj namen! A vseeno še ostaja vprašanje ali je kaj na tem ali ni! Google pravi DA in NE,zato še toliko večja radovednost! Uradno se vse nekam zakriva v tančico skrivnosti! Videti pa je,da se to dogaja po celem svetu in ZAGOTOVO niso vsi ljudje tako neumni,da bi nasedli neki izmišljotini! Kaj pa neke laboratorijske analize vode,snega? Ali lažejo ali kaj? Nekdo naj razjasni vsaj malo http://www.modronebo.info
Theryon
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 19 Jun 2009, 14:16

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ekstremno vreme

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron