CHEMTRAIL

Debata o pojavih, ki niso vsakdanji

Re: CHEMTRAIL

OdgovorNapisal/-a jest20 » 30 Jun 2009, 14:32

Ok, konec prepira.
No prosim predstavi mi celotno verigo tega početja? Kako se lahko neopažano nabavlja take velike količine kemikalij, kako da nihče ne zašpeca(proizvajalci, prevozniki, distributerji, letališko osebje, piloti, potniki,...)? In to v vseh teh letih, ko naj bi to počeli. (količine potrebnih snovi in intenzivnost početja, če bi hoteli imeti kakršenkoli efekt so navedene v mojem prvem postu)
Laboratorijske raziskave? Hm... Narejene kje, naredil jih je kdo itd? Veš raziskava v bližini Taluma bo brez skrbi pokazala aluminij v snegu/vodi. V Mežici bo svinec itd. Vidiš point?
Sicer pa, tiste poredne strice, ki nam kao zastrupljalo zrak/zemljo nič ne moti, da tudi sami živijo in uporabljajo isti zrak/zemljo? So po čudežu imuni na vse to? :roll:
jest20
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 18 Mar 2006, 00:00
Kraj: gjhgjj

Re: CHEMTRAIL

OdgovorNapisal/-a Theryon » 30 Jun 2009, 15:11

Tudi mene to zanima,kako to vse gre brez da bi kdo kaj vedel! Tukaj se strinjava! Mislim,pa da je naša kemična industrija zelo sposobna naredit dovol potrebnih količin.Saj nihče ne trdi,da je sama kemija not,verjetno je osnova čisto neškodljiva,problem so samo dodatki k temu,ki pa so sigurno v malih količinah.Vzorec snega je pa bil vzet na Pohorju,pozimi,analize vode se pa delajo daaaleč od Kidričevega. Zanimivo je meni predvsem to,da Talum dela konstantno,vzorci Al v vodi pa narastejo po večjem preletavanju tistih belih in zelenih letal brez oznak(dvomimi da so v njih potniki)-tudi to sem sam videl! Pa daj mi prosim razloži ali je to normalno,ali je bilo vedno tako-meni se namreč ne zdi! http://www.youtube.com/watch?v=qc8fMnehEmk&feature=fvsr
Theryon
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 19 Jun 2009, 14:16

Re: CHEMTRAIL

OdgovorNapisal/-a jest20 » 30 Jun 2009, 15:41

Lej najprej link do relevantne študije(dvojni slepi test, ponovitev v še kakšnem drugem labolatoriju, pa jasno da to počnejo priznane ustanova), ki potrdi kar praviš, nato pa dalje. Youtube linki žal niso relevanten in zaupanja vreden materjal.

Čakej o kakšnih dodatkih ti zdej govoriš? Nismo več pri aluminiju in bariju? No pa saj je vseeno... Za vsako zadevo veljajo izračuni, ki so navedeni v sestavku, ki sem ga prilepil v prvem postu. Če je xy zadeva razrečena in zmešana med druge stvari to le pomeni, da bi potrebovali ŠE VELIKO VEČ te mešanice kot je tam navedeno, če bi hoteli zapacati tla do "uporabnih" vrednosti. Torej potrebujemo še več materjala, logistike in veliko množico 100% molčečih ljudi. Se samo meni to zdi nemogoče? (poleg še n drugih razlogov)
jest20
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 18 Mar 2006, 00:00
Kraj: gjhgjj

Re: CHEMTRAIL

OdgovorNapisal/-a predator_slo » 30 Jun 2009, 19:50

Sam nisem nek hud poznavalec kemije in usega tega in res ne vem kaj naj si mislim..nekako se mi zdi nemogoče da bi se contraili res lahko obržali v zraku toliko časa..Prav tako je jest20 podal nekaj zelo dobrih argumenov da ne obstajajo tako da res ne vem kva nej si mislm :roll:
predator_slo
 
Prispevkov: 109
Pridružen: 12 Dec 2008, 15:23
Kraj: okolica grosuplja 460m.n.v.

Re: CHEMTRAIL

OdgovorNapisal/-a jest20 » 30 Jun 2009, 21:00

V bistvu je dovolj osnovno poznavanje fizike :mrgreen:
No, gotovo se kaj spomneš, kako se doma suši perilo. Če je zrak suh se perilo veliko hitreje posuši, kot če je vlažen. V megli(okoli 100% vlažnost) se ne posuši nikoli. Prav tako se hitreje suši, če piha veter, ki sproti odnaša izhlapelo vodo in s tem omogoča nadaljne izhlapevanje.
Zdej pa to prenesi na letalski izpuh :wink: Ko se izpuh ohladi se mu relativna vlažnost poveča čez 100%, zato voda kondenzira. Kako hitro bo nastali oblakec izhlapel pa je odvisno od razmer v okolici. Ob zelo nizki vlažnosti izgine v parih sekundah, ob višji zdrži nekaj 10 minut, če pa je relativna vlažnost okoliškega zraka zelo blizu 100%, pa lahko oblakec obstaja več ur. Če se ozračje malo ohladi se lahko celo še poveča :wink:
jest20
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 18 Mar 2006, 00:00
Kraj: gjhgjj

Re: CHEMTRAIL

OdgovorNapisal/-a alc » 30 Jun 2009, 22:00

dober članek, link in naspolh o kemtrejlih pa še povezava z morgellonsi (ki jih pri nas še niso dokazali v italiji so že) sam verjamem da jih imamo tudi mi.

http://www.rumormillnews.com/cgi-bin/fo ... ead=149972
om tat sat
alc
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 10 Avg 2006, 19:00
Kraj: crnomelj

Re: CHEMTRAIL

OdgovorNapisal/-a jest20 » 30 Jun 2009, 23:08

O joj... Res me zelo zanima, kaj je dobrega na tem članku?
Najprej bo potrebno dokazati, da dejansko karkoli špricajo iz letal, nato se bo pa šele lahko govorilo o kakršnihkoli povezavah. Sploh ni težko kar tako nekaj nalapati v xy sestavek in vreči na internet(le zakaj ni tole na kakšni relevantni strani?), saj 99,999% ljudi ne more ali nima volje preveriti napisanega. Kdor je v tem preprosto takoj verjame.

Za primer kako je enostavno nekaj nabluziti folku-mail ki zadnje dni kroži naokoli:
Priljubljena vitaminska pijača Cedevita vsebuje sestavine, ki
predstavljajo zdravstveno tveganje za vas, predvsem pa za vaše otroke.
Vsebuje namreč kemikalije, ki so karcinogene, strupene ali močno
strupene, dražeče, strupene za jetra/ledvice/živčevje, ki motijo
tvorbo krvnih celic, povečujejo občutljivost organizma, ter povzročajo
poškodbe pljuč, kože, oči ali sluznic. V najblažji obliki povzročajo
le alergije, velika pa je tudi možnost tvorbe rakavih celic.


Cedevita vsebuje med drugim askorbinsko kislina, barvilo E160e,
alfa-tokoferil acetat, nikotinamid, sredstvo za zgostitev E414,
kalcijev pantotenat, tiamin mononitrat, natrijev riboflavin-5-fosfat,
piridoksin hidroklorid, cianokobalamin, folno kislino,...

Najbolj nevarna snov je vsekakor barvilo E160e, nič manj nevarno pa ni
sredstvo za zgostitev E414.

Zato vam svetujemo, da napitka ne uporabljate prepogosto, če pa že, pa
zelo razredčenega z veliko količino vode. Posebej pazljivi bodite pri
napitkih, ki so se pojavili v zadnjem času, kjer so v enotnem
pakiranju tako prašek, kot tudi voda, saj je količina priložene vode
premajhna.


Koliko ljudi bo brskalo po internetu in našlo da je:

Recimo v mailu je opisana kot zelo nevarna snov E414, ki pa je pravzaprav čisto naravni proizvod iz afriške akacije:
http://www.food-info.net/uk/e/e414.htm
Ali pa "kancerogeni" tiamin mononitrat, ki je pravzaprav vitamin B1.
Ali pa zelo nevarna askorbinska kislina, ali po domače vitamin C.
Ali pa nikotinamid, ali po domače vitamin B3.
E160e vitamin A
piridoksin hidroklorid vitamin B6
alfa - tokoferil acetat ni nič drugega kot vitamin E, ta je sicer topen v maščobah in se zadržuje v telesu in skrbi za slavno Antioksidacijo
kalcijev pantotenat je vitamin B5
natrijev riboflavin -5-fosfat je vitamin B2
cianokobalamin B12
folna kislina je vitamin B9


In koliko jih bo raje veselo pošiljajo ta mail naokoli in širilo "resnico"?

P.S. Znano je, da bolniki z morgellonsi zelo pogosto trpijo za preganjavico o teorijah zarote :wink:
jest20
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 18 Mar 2006, 00:00
Kraj: gjhgjj

Re: CHEMTRAIL

OdgovorNapisal/-a Theryon » 03 Jul 2009, 14:17

Naj še jaz nekaj prilimam iz drugih forumov o tej temi:


Od leta 1998 delam na terenu kot terapevt. Zanimivo je bilo to, da sem že pred tem vedel za poskuse z aluminijem, tukaj mislim na stratoferično Welsbach zasičenje. Namen tega je zmanjšati globalno segrevanje. Seveda sem bil vesel te ideje, ker sem menil, da bomo lahko tako ohranili ledenike in oba pola s celotnim ekosistemom. Danes je slika malo drugačna.
Mislim, da se tukaj lahko strinjamo. Vsi vidimo da se zmanjšujejo ledeniki in led se topi na obeh polih.
Prav tako smo že toliko strupov spustili v morje, da Eskimi postajajo najmanj plodno ljudstvo, severni medvedi pa imajo telo tako zastrupljeno, da bi jih bilo potrebno po smrti kremirati. Vsi ti podatki so dostopni na internetu.
Če nadaljujem, v zadnjih 50 letih smo v splošno uporabo dodali 594 strupenih kemikalij za katere vemo da v preveliki količini povzročajo obolenja ali smrt. Danes jih splošno kupujemo v trgovini, ker so v meji dovoljenega.
Toda nihče noče raziskovati vpliva tega koktaila. Dnevno zaužijemo in pridemo v stik z več različnimi strupenimi kemikalijami in ne samo z eno, tako kot so delane raziskave. Dejstvo je da vsi znanstveniki, ki so se lotili tega raziskovanja so zelo hitro odnehali in končali kariero.

Da še nadaljujem, vsi se strinjamo da CO2 povzroča kisli dež. Torej s povečanjem porabe fosilnih goriv se je povečala kislost dežja. Dokazano.
Tedaj pa ko pade ta dež pa v zemlji topi aluminij, ki pride v vodo in tako v telo. Iz telesa se normalno izloča do določene koncentracije, pri presežni koncentraciji se začne nalagati v možganih in v zadnji fazi povzroča Alzheimerjevo bolezen. Mislim, da nam ni v interesu, da bi umirali kot norčki.

Sedaj pa stvari ki jih opazujem zadja 4 leta. Pri ljudeh se pojavlja utrujenost, nenadna krvavitev iz nosu, razdražljivost, zapuščanje kratkotrajnega spomina, dušenje v prsih.
Pri otrocih je povečana nezmožnost koncentracije. Motnje koncentracije so zelo velike pri otrocih dokler ne pridejo v puberteto.
Za zdravljenje vedno obstaja že izdelani sistem, toda ljudje se na to ne odzivajo.
Zakaj?
Telesa se ne odzivajo ker so prezastrupljena.

V večletni praksi sem zbiral informacije o vseh teh ljudeh, ki sem jih obiskal na terenu in zanimivo je to, da vsi ki imajo težave brez razloga z zgoraj naštetimi simptomi se ne odzivajo na klasično zdravljenje.

Čez čas smo s sodelavci začeli razmišljati o možnostih chemtrailov in njihovih vplivov. Na koncu smo s poskusi ugotovili, da je nekaj na tem, ker ljudje se odzivajo na terapije.

Kljub vsem dokazom, ki sem jih zbral, vsem plačanim analizam sem še vedno eden izmed posameznikov ki miga na tem področju. Problem je v tem, da se ostali ne upajo izpostaviti, niti anonimno financirati raziskave, ker se bojijo, da bodo očrnjeni. Meni ni vseeno kako bo odraščal moj otrok in kaj se bo dogajalo z njegovim zdravjem in ni mi vseeno kakšno bo moje zdravje.

Do sedaj lahko potrdim, da preko zraka vdihujemo nekaj kar povzroča:
- slabo počutje
- nemir
- razdraženost
- težave s koncentracijo in spominom
- težave s srcem
- bolezni dihal
- utrujenost
- raztresenost
- simptomi gripe a brez vročine

Za konec
Čisto vseeno je, ali verjamemo v chemtraile ali ne. Zaustaviti jih ne moremo čez noč. Vsekakor pa se tudi sami zavedajo oportunitetnih stroškov tega. Enostavno lahko rečem, molimo, da ne obstaja teorija zarote.
Jaz sem se usmeril v preprečevanje in zdravljenje posledic, da bom pri tem uspešnejši pa mi lahko tudi vi pomagate.
Theryon
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 19 Jun 2009, 14:16


Re: CHEMTRAIL

OdgovorNapisal/-a jest20 » 03 Jul 2009, 15:32

Da še nadaljujem, vsi se strinjamo da CO2 povzroča kisli dež
Prosim te no, na tako osnovni stvari se že zatakne? Kisli dež je posledica SO2...

Ostali zaključki iz tegale spisa pa so znova brez dokazane podlage.
Vse kar je notri našteto je lahko posledica 1000 različnih stvari, jasno med drugim je krivec tudi onesnaženje. Vendar le to prihaja iz n različnih koncev...
Pa da ne boš ti meni, da nimam podlage-oba moja starša sta zdravnika.
A je tako težko dati dokaz, če se to dogaja že n let? Zgleda ja... Ali pa ga je težko dati, ker se to ne dogaja ane? :roll:
P.S. Kot sem že rekel višje, youtube filmčki niso nikakršni dokaz
jest20
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 18 Mar 2006, 00:00
Kraj: gjhgjj

Re: CHEMTRAIL

OdgovorNapisal/-a Theryon » 04 Jul 2009, 09:25

Potem pa se prosim še enkrat prepričaj kaj povzroča kisli dež-jaz sem pa namreč kemik!!!! CO2+voda(Vlaga) je KISLI DEŽ!!! Ti je znan starejši izraz za npr.Radensko?? So ji rekli kisla voda? JA! Zakaj? Ker vsebuje CO2!!!! Pa me zelo veseli da sta tvoja starša zdravnika,kar pa še ne pomeni,da jima tudi kemija leži-zdaj pa le udari spet po meni :)
Theryon
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 19 Jun 2009, 14:16

Re: CHEMTRAIL

OdgovorNapisal/-a jest20 » 04 Jul 2009, 11:31

http://sl.wikipedia.org/wiki/Kisli_de%C5%BE
Raje se ti prepirčaj... SO2 dečko, SO2, plus še nekaj dušikovih oksidov. To je tisto, kar naredi kisli dež in zjebe rastlinje itd.
CO2 pa tvori z vodo strašno šibko kislino, ki ni vredna niti omembe. Če bi gledali na CO2 v dežju, potem je VSAKI dež kisli dež in VSAKA voda kisla voda :mrgreen:
P.S. Leži pa kemija meni in to kar zelo. Prav tako dekletu, ki je farmacevtka
P.P.S. Sicer pa kisli dež dor/dol... Nima veze. Ti raje daj kakšen trden dokaz, da avijončki mečejo na nas packarije :mrgreen: Če vas je toliko ki verjamete v to, menda imate kakšen trden dokaz za to? Samo prosim ne limati linkov na youtube in kr neke xy strani. Mene zanima kakšna ugledna stran, najraje .edu članek. Ne se vrteti kot mačka okoli vročega futra in metati zadev, ki imajo "mogoče lahko vezo" s kemtrejli(pa prav tako tudi s 1000 stvarmi poleg tega). Karte na plano pa je :wink:
Zadnjič spremenil jest20, dne 04 Jul 2009, 11:56, skupaj popravljeno 1 krat.
jest20
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 18 Mar 2006, 00:00
Kraj: gjhgjj

Re: CHEMTRAIL

OdgovorNapisal/-a Theryon » 04 Jul 2009, 11:55

No fantič,potem pa ti mene prepričaj,pa še koga na Republiškem inšpektoratu,zakaj se izdaja zahteva za pregled posod za hrambo CO2,zakaj je ZELO pomembno,da v njem ni niti malo vlage,zakaj ravno zaradi kombinacije CO2+H2O prihaja do razjedanja? Ko me boš to prepričal,ti bom verjel da je kislina pri tej kombinaciji "nedolžna" in skoraj ne omembe vredna! Obenem zelo pohvalno,da si mi in še komu drugemu predstavil skoraj cel družinski krog
Theryon
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 19 Jun 2009, 14:16

Re: CHEMTRAIL

OdgovorNapisal/-a jest20 » 04 Jul 2009, 12:01

Mogoče zato, ker je količina CO2ja raztopljenega v vodi(in posledično kislosti raztopine) zelo, zelo odvisna od tlaka in tudi tega koliko % CO2ja je v zraku/mešanici plinov se ti ne zdi?
Hej, tudi HCl ni prav nič nedolžna zadeva, razrečeno pa komot tovoriš naokoli v želodcu ane? :wink:
Glede tega koga poznam/sem v sorodstvu pa ja nimam kaj skrivati. Poznaš me ne, pa tudi če bi me...
jest20
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 18 Mar 2006, 00:00
Kraj: gjhgjj

Re: CHEMTRAIL

OdgovorNapisal/-a jest20 » 04 Jul 2009, 12:05

Pa če si slučajno spregledal, ker sem prej urejal sporočilo:
Sicer pa kisli dež dor/dol... Nima veze. Ti raje daj kakšen trden dokaz, da avijončki mečejo na nas packarije :mrgreen: Če vas je toliko ki verjamete v to, menda imate kakšen trden dokaz za to? Samo prosim ne limati linkov na youtube in kr neke xy strani. Mene zanima kakšna ugledna stran, najraje .edu članek. Ne se vrteti kot mačka okoli vročega futra in metati zadev, ki imajo "mogoče lahko vezo" s kemtrejli(pa prav tako tudi s 1000 stvarmi poleg tega). Karte na plano pa je
jest20
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 18 Mar 2006, 00:00
Kraj: gjhgjj

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ekstremno vreme

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron