Kdaj pada sneg?

Splošno in manj splošno o vremenu

Kdaj pada sneg?

OdgovorNapisal/-a matej47 » 23 Feb 2010, 21:35

Pozdrvaljeni!

Sem štromar in moje znanje o vremenu je bolj slabo. Upam da mi boste znali pomagat. Rad bi naredil senzor za sneg. Naprava bi bila v osnovi iz nekega mikrokontrolerja, senzorja za temperaturo in senzorja za vlago. Izhajam iz tega da se podobni sistemi uporabljajo v aplikacijah za električno talno taljenje snega na dovozih.

Zanima me kje bi lahko dobil podatke kakšan je vlaga v zraku ko pada sneg pri različnih temperaturah?
Kakšno je vaše mnenje, bosta ta dva podatka dovolj za zaneslijivo detekcijo snega?
Kako vremenarji preverjajo kje je padal/pada sneg? Imajo tudi oni kakšno napravo ki to detektira, ali je še vedno uporabljen star sistem - "pejmo pogledat"?
Kaj pa radarska slika? Kakšno resloucijo ima? Vidimo da pada sneg na neki mikrolokaciji?

Mislim da lahko načnemo "ornk" debato:) Hvala!

Lp Matej
matej47
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 23 Feb 2010, 21:22

Re: Kdaj pada sneg?

OdgovorNapisal/-a Laznik » 24 Feb 2010, 19:52

huh najbolj enostaven način je navaden ogrevan dežemer, ki tali sneg, vendar se potem upošteva temperatura, po kateri pač mikrokontroler predvideva da sneži.
Obstajajo tudi možnosti optičnih senzorjev, ki sicer merijo debelino snežne oddeje vendar je manj zanesljivo in manj natančno.
Uporabniški avatar
Laznik
Site Admin
 
Prispevkov: 449
Pridružen: 30 Mar 2006, 20:50
Kraj: Dravograd

Re: Kdaj pada sneg?

OdgovorNapisal/-a malamut123 » 03 Mar 2010, 17:17

Tole je pa kar komplicirano. Sicer imaš Veliko radarsko sliko, ki ti poveča območje vendar mislim da je problem drugje.

Sneg pri nas lahko pada tudi pri temperaturi +3°C. Vendar se prijema na tla, ko je temperatura vsaj +1°C, ob močnejši intenziteti padavin. Je pa res, da lahko pada dež tudi pri temperaturi -5°C, če je v višjih plasteh ozračja topel zrak.

Najbolj zanesljiva je web kamera.
malamut123
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 03 Mar 2010, 17:12

Re: Kdaj pada sneg?

OdgovorNapisal/-a jest20 » 05 Mar 2010, 11:22

Pribljižno lahko meriš le količino zapadlega snega-pomagaš si z merilnikom razdalje. Samo sneženje pa žal ne boš mogel zanesljivo zaznavati, ker le to ni odvisno le od pogojev na merilnem mestu, ampak tudi od tega, kaj se dogaja višje.
jest20
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 18 Mar 2006, 00:00
Kraj: gjhgjj

Re: Kdaj pada sneg?

OdgovorNapisal/-a JtS7 » 05 Mar 2010, 14:52

web kamerca ja...en črn samo zgorej odprt box pa software k pač zaznava bele pikce :D
JtS7
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 10 Nov 2009, 09:11
Kraj: okolica Kamnika, 600 m n.v.


Vrni se na O vremenu

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron