Nevihte na Štajerskem(11.7.2013)

Poročajte o zanimivih, nepozabnih, extremnih meteoroloških pojavih

Nevihte na Štajerskem(11.7.2013)

OdgovorNapisal/-a krispy12345 » 12 Jul 2013, 23:31

Torej včeraj je dan obetal zelo veliko in polovica od napovedanega kar se tiče močnih neviht ,se je kljub zelo slabem nastanku nevihtnih celic v severni Sloveniji uresničila.
Prva resna nevihta je nastala severozahodno od mene in se je pomikala preko Pohorja.Sem kar nekaj časa iskal zelo dober prostor kjer imam skoraj 360 stopinj naokoli razgled.No nevihta se je sprva še kar lepo okrepila in je izgledala zanimivo,sem imel srečo saj sem jo ujel še v pravi moči,ob vrhuncu sem 100% da sem opazil zelo zanimive strukture proti Pohorju kar se redko zgodi,saj Pohorje ponavadi ni tisti nad katerim bi se lahko naredile zanimive nevihte.No mislim da je tudi nastal neki prikriti wall cloud,lepo prosim za mnenja.
Še radar takrat:
Slika

No več pa vam naj povedo slike same(Sprva sem usmeril pogled proti severu,predvsem prve slike saj je nastajala kar lepa konvekcija,ampak sta se potem nevihti združili nad Pohorjem in se rahlo ojačali):

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

In še zadnji pogled na nevihto preden je že odšla daleč proti jugu:

Slika

Moje nadaljevanje reportaže z tisto popoldansko nevihto v četrtek popoldan in kipenjem nevihtnih oblakov pa bom dal gor danes dopoldan.
krispy12345
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 12 Jul 2013, 23:27

Vrni se na Poročila

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

cron