Napoved vremena - Avgust 2008

Analizirajte stanje in podajte svojo napoved vremena tako ali drugače na hiter in preprost način

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a wetter » 15 Avg 2008, 10:44

Ah nevem če bo kaj od tega danes,kr vidim da so vremenarji spet malce mimo usekal
nevihte bi morale ze biti zgodaj dopoldne na zahodu in ob morju,so pa sam neke manjše plohe
no upajmo da nebo res tako kot 13.julija

NEVIHTE ČAKAMO FOTOAPARATI IN KAMERE SO PRIPRAVLJENE :!:
Uporabniški avatar
wetter
 
Prispevkov: 376
Pridružen: 03 Dec 2007, 10:13
Kraj: ZG.SAVINJSKA (560m nadmorske visine)

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Drinky666 » 15 Avg 2008, 10:53

Ploha je že šla mimo tudi na vzhodu :!:
Drugače pa vidim da na zahodu se je začelo zelo bliskati in če pogledate italijo je kar divje :!:
Sporočite kako bo!!!
Uporabniški avatar
Drinky666
 
Prispevkov: 93
Pridružen: 13 Avg 2008, 11:08
Kraj: Migojnice pri Žalcu

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a kozmos » 15 Avg 2008, 11:33

wetter napisal/-a:Ah nevem če bo kaj od tega danes,kr vidim da so vremenarji spet malce mimo usekal
nevihte bi morale ze biti zgodaj dopoldne na zahodu in ob morju,so pa sam neke manjše plohe
no upajmo da nebo res tako kot 13.julija

NEVIHTE ČAKAMO FOTOAPARATI IN KAMERE SO PRIPRAVLJENE :!:


Niso nič mimo usekali, če bi mel kaj pojma o geografiji bi vedel kaj je Z Slovenije, tam pa se že od zgodnjega jutra pojavljajo plohe in nevihte. In ne pozabi tule gre za pojavljanje ne za konstantno deževje, zatorej je njihova napoved zaenkrtat povsem na mestu. Me pa malo skrbi, ker ponekod sije sonček in lepo ogreva ozračje, temperature rinejo v višave, pravtako rosišča, energija se nabira. Marsikje bo danes zopet hudo, ne izključujem možnosti "downburstov" (nevihtni piš) in v ekstremnih primerih lokalno tornadov!

Zatorej previdnost ni odveč, današnje popoldne bo še zelo burno in naj vas opoldansko sonce ne zavede, kajti popoldan bo marsikje štala


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a vremelj » 15 Avg 2008, 11:49

A lahko kdo napove približno uro, kdaj se bo kaj začelo dogajatin na Z (okolica Nove Gorice) :?: Nmreč se odpravljam v tisto smer pa ne bi rad, da me kaj preseneti :| in me zanima kok cajta še imam :(
Uporabniški avatar
vremelj
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 05 Avg 2008, 08:28
Kraj: Ljubljana

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Drinky666 » 15 Avg 2008, 12:18

A potem še lahko pričakujemo neurja? Ali ne bo nič in bo samo velika koičina dežja čez noč?
Uporabniški avatar
Drinky666
 
Prispevkov: 93
Pridružen: 13 Avg 2008, 11:08
Kraj: Migojnice pri Žalcu

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a gregach » 15 Avg 2008, 12:19

sj vem da ne morte točn napovedat sam vseen, a na skrajnem vzhodu kolk je možnosti za neurja pa kdaj prbližn.upam da ne spet ponoč
gregach
 
Prispevkov: 62
Pridružen: 21 Mar 2008, 14:27
Kraj: rudnica(cca.470m.n.v.) bližina podčetrtka

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Drinky666 » 15 Avg 2008, 12:30

Gledal sem podrobnosti na meteoalarm da za severovzhod so nevihte napovedane med 14.00 do 3.00 ponoč, točno se ne da ugtovit :?
Uporabniški avatar
Drinky666
 
Prispevkov: 93
Pridružen: 13 Avg 2008, 11:08
Kraj: Migojnice pri Žalcu

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a kozmos » 15 Avg 2008, 13:00

Drinky666 napisal/-a:A potem še lahko pričakujemo neurja? Ali ne bo nič in bo samo velika koičina dežja čez noč?


Neurja se vsekakor pričakujejo in bodo lokalno sigurno nastala, kje in kdaj pa je nemogoče napovedati. Z drugim delom sem tudi tebi gregach odgovoril :wink:


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Drinky666 » 15 Avg 2008, 13:15

Lahko še nekaj vprašam? Ali je možna na štajerskem, predvsem v okolici Celja toča tudi ponoči?
Uporabniški avatar
Drinky666
 
Prispevkov: 93
Pridružen: 13 Avg 2008, 11:08
Kraj: Migojnice pri Žalcu

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a kozmos » 15 Avg 2008, 13:31

Drinky666 napisal/-a:Lahko še nekaj vprašam? Ali je možna na štajerskem, predvsem v okolici Celja toča tudi ponoči?


Odvisno, če bi se kako neurje skuhalo že prej, težko, drugače pa bo v krajih kjer čez dan ne bo padavin, tudi ponoči nevarnost toče!


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a Drinky666 » 15 Avg 2008, 13:44

Pri nam je danes bila zelo majhna plohca, sonce je sijal in dež šel za 2 minuti :lol:
In kokr vidim po slikah se nekaj kuha iz morja :? :?:
Uporabniški avatar
Drinky666
 
Prispevkov: 93
Pridružen: 13 Avg 2008, 11:08
Kraj: Migojnice pri Žalcu

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a josip » 15 Avg 2008, 15:48

Pozdrav!
Tole je moja druga objava danes. Zakaj? Strah ? Odgovor je - DA!

Do 13 . julija letos sem vedno z zanimanjem spremljal ekstremne vremenske pojave in občudoval moč mačehe narave !
Po tisti nesrečni nedelja pa nič več. Sedaj se je v nas naselil strah pred vetrom, črnimi oblaki, opozorili meteorologov !
Pizda, kaj pa lohk narediš. navkljub opozorilom? Se zavlečeš v bunker. Če ti odnese streho, si ga pač najebal, tisti, ki pa jo po sreči odnesejo brez materialnih škod, pa se naslajajo nad nesrečo drugih. To je bil po 13. splošen pojav v vasici Gozd nad Kamnikom ( na srečo ne stanujemo tam), ko so trume firbcev s fotoaparati in kamerami strašili po vasici.

Nam je odneslo samo enih 15 ceglov z slemena , mal nam je voda dol pritekla, vse skupaj nič, pa vendar NAS JE VSE SKUPAJ STRAH.

Dejte čim bolj sprotno poročat , kaj se trenutno dogaja po Slop, ali še kje piha, pada toča ipd.
Trenutno 16:48 je v Kamniku sončno-in soparno ko pes !
Poročajte !!!!
Josip
josip
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 15 Avg 2008, 15:05

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a kozmos » 15 Avg 2008, 16:05

josip napisal/-a:Pozdrav!
Tole je moja druga objava danes. Zakaj? Strah ? Odgovor je - DA!

Do 13 . julija letos sem vedno z zanimanjem spremljal ekstremne vremenske pojave in občudoval moč mačehe narave !
Po tisti nesrečni nedelja pa nič več. Sedaj se je v nas naselil strah pred vetrom, črnimi oblaki, opozorili meteorologov !
Pizda, kaj pa lohk narediš. navkljub opozorilom? Se zavlečeš v bunker. Če ti odnese streho, si ga pač najebal, tisti, ki pa jo po sreči odnesejo brez materialnih škod, pa se naslajajo nad nesrečo drugih. To je bil po 13. splošen pojav v vasici Gozd nad Kamnikom ( na srečo ne stanujemo tam), ko so trume firbcev s fotoaparati in kamerami strašili po vasici.

Nam je odneslo samo enih 15 ceglov z slemena , mal nam je voda dol pritekla, vse skupaj nič, pa vendar NAS JE VSE SKUPAJ STRAH.

Dejte čim bolj sprotno poročat , kaj se trenutno dogaja po Slop, ali še kje piha, pada toča ipd.
Trenutno 16:48 je v Kamniku sončno-in soparno ko pes !
Poročajte !!!!
Josip


Ojla!

Med temi "firbci", kot jih sam imenuješ sem bil tudi sam in lahko ti povem, kot sem že neštetokrat povedal, razumemo stisko, tistih katere prizadane neurje in nikakor nismo ponavadi na takem kraju zato, da bi uživali v žalosti drugih, ampak smo predvsem in samo zato ker nas moč narave impresionira in mislim da s tem ne počenjamo nič slabega. To nam je pač hobi, vsi imamo hobije eni imamo pač bolj odštekane hobije in to letanje za nevihtami in ogrožanje svoje varnosti je svojevrsten ekstrem in za normalnega človeka, smo največji bedaki in idioti, ampak to nas veseli in nas bo tudi v prihodnje!

Ponavljam ne uživamo v škodi drugih, predvsem nas fascinirajo dejanja narave, kako nemočni smo napram njej in seveda kaj lahko narava naredi v parih minutah če se z njo poigravamo, tega ni sposobna nobena bomba, noben stroj le narava je tega sposobna.

Ker sva oba kamničana ti bom lahko bolj natančno povedal kaj nas čaka, kadar bo kaj zanimivega na vidiku, danes bodo proti večeru začele nastajati nevihte, ki se iznad osrednje Italije širijo proti nam. Ker se bodo nevihte še ojačale na poti čez toplo morje, bodo v prvem delu noči marsikje nastala močnejša neurja z možno veliko točo (5cm.), močnim sunkovitim vetrom (možnost nevihtnega piša obstaja), ponoči pa bo nato oblačno z padavinami in nevihtami, lokalno bodo možni močnejši in dolgotrajnejši nalivi!


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a josip » 15 Avg 2008, 16:26

Sej sm vedu, spet ne bomo nč spal !
josip
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 15 Avg 2008, 15:05

Re: Napoved vremena - Avgust 2008

OdgovorNapisal/-a kozmos » 15 Avg 2008, 16:29

Evo o tem sem govoril v zgornjem postu :roll: Mislim da gre tule za več močnih nevihtnih celic, katere bodo poskrbele za štalo v notranjosti Slovenije zvečer...žal

o tej oblačnosti, ki se vije iznad osrednje Italije proti Istri in nato proti centru Slovenije govorim

Slika
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Napoved vremena - Splošno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron