Napoved vremena - November 2008

Analizirajte stanje in podajte svojo napoved vremena tako ali drugače na hiter in preprost način

Re: Napoved vremena - November 2008

OdgovorNapisal/-a kozmos » 20 Nov 2008, 18:10

Ker imam malo veliko časa danes, sem se bolj poglobil v karte in bom sedaj spisal eno obsežnejšo napoved za prihodnje dni.

Ponoči in jutri bo večinoma oblačno, občasno bo ponekod rahlo deževalo, nekaj več padavin se pričakuje predvsem v Z polovici Slovenije, meja sneženja bo na nadmorski višini okoli 1300m.. Ob prehodu fronte jutri zvečer bo zapihal okrepljen S veter na primorskem pa zmerna do močna tramontana.

Za vikend se obeta v večini lepo in suho vreme, snežne plohe so mogoče v popoldanskem času, predvsem v goratih predelih S polovice Slovenije. V gorah bo pihal močan S veter, drugje predvsem v soboto zmeren do močan S veter, ki se bo v noči na nedeljo predvidoma polegel. Precej se bo ohladilo saj se bodo jutranje temperature z izjemo obmorskih krajev povsod spustile pod ničlo, predvsem v alpskih dolinah in na izpostavljenih mraziščih bi znalo stisniti tudi do -10, medtem ko dnevne temperature v notranjosti Slovenije, predvidoma ne bodo presegle 5°C


V noči na ponedeljek se bo zopet povsod pooblačilo in na JZ bo ponoči že pričelo rahlo snežiti, padavine se bodo v jutranjem in dopoldanskem času prehodno okrepile in zajele vso državo. Ob dotoku nekoliko toplejšega zraka bi znalo mejo sneženja potisniti navzgor, predvsem v J polovici države, medtem ko bi na S (Gorenjska, Koroška, Štajerska) snežilo tudi po nižinah. Temperature se bodo gibale okoli nule ali malo nad 0°C.
Popoldan bodo padavine ponehale, ponekod se lahko za krajši čas tudi delno razjasni.

Za torek je situacija zopet zelo zanimiva, padavine (kaže na sneg) bodo popoldan zajele vso Slovenijo in se proti večeru še nekoliko okrepile. Največ padavin bo padlo v hribovitih predelih Z Slovenije, saj ga bo tam ob pomoči orografije lahko nametalo še in še, Bohinjci vedo kako je to, če pri njih zalaufa

Tudi za naprej se kaže da bomo ostali pod vplivom hladnega in spremenljivega vremena, dokler je hladen zrak nad srednjo evropo imamo realne šanse, da dobivamo genovce, kot smo jih bili vajeni pred leti, ko pa hladnega zraka ne bo več, takrat bodo pa genovci samo še sanje
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

Re: Napoved vremena - November 2008

OdgovorNapisal/-a Dadek » 20 Nov 2008, 18:21

kozmos napisal/-a:Ker imam malo veliko časa danes, sem se bolj poglobil v karte in bom sedaj spisal eno obsežnejšo napoved za prihodnje dni.

Ponoči in jutri bo večinoma oblačno, občasno bo ponekod rahlo deževalo, nekaj več padavin se pričakuje predvsem v Z polovici Slovenije, meja sneženja bo na nadmorski višini okoli 1300m.. Ob prehodu fronte jutri zvečer bo zapihal okrepljen S veter na primorskem pa zmerna do močna tramontana.

Za vikend se obeta v večini lepo in suho vreme, snežne plohe so mogoče v popoldanskem času, predvsem v goratih predelih S polovice Slovenije. V gorah bo pihal močan S veter, drugje predvsem v soboto zmeren do močan S veter, ki se bo v noči na nedeljo predvidoma polegel. Precej se bo ohladilo saj se bodo jutranje temperature z izjemo obmorskih krajev povsod spustile pod ničlo, predvsem v alpskih dolinah in na izpostavljenih mraziščih bi znalo stisniti tudi do -10, medtem ko dnevne temperature v notranjosti Slovenije, predvidoma ne bodo presegle 5°C


V noči na ponedeljek se bo zopet povsod pooblačilo in na JZ bo ponoči že pričelo rahlo snežiti, padavine se bodo v jutranjem in dopoldanskem času prehodno okrepile in zajele vso državo. Ob dotoku nekoliko toplejšega zraka bi znalo mejo sneženja potisniti navzgor, predvsem v J polovici države, medtem ko bi na S (Gorenjska, Koroška, Štajerska) snežilo tudi po nižinah. Temperature se bodo gibale okoli nule ali malo nad 0°C.
Popoldan bodo padavine ponehale, ponekod se lahko za krajši čas tudi delno razjasni.

Za torek je situacija zopet zelo zanimiva, padavine (kaže na sneg) bodo popoldan zajele vso Slovenijo in se proti večeru še nekoliko okrepile. Največ padavin bo padlo v hribovitih predelih Z Slovenije, saj ga bo tam ob pomoči orografije lahko nametalo še in še, Bohinjci vedo kako je to, če pri njih zalaufa

Tudi za naprej se kaže da bomo ostali pod vplivom hladnega in spremenljivega vremena, dokler je hladen zrak nad srednjo evropo imamo realne šanse, da dobivamo genovce, kot smo jih bili vajeni pred leti, ko pa hladnega zraka ne bo več, takrat bodo pa genovci samo še sanje

Kozmos , iz tvojih ust v božja ušesa ;) :wink:
Vreme bo. ;D in sneg tudi..
Uporabniški avatar
Dadek
 
Prispevkov: 53
Pridružen: 16 Nov 2008, 14:06
Kraj: Miklavž na dravskem polju . pri mariboru. 270 nad.m.v

Re: Napoved vremena - November 2008

OdgovorNapisal/-a Skadi » 20 Nov 2008, 18:28

no kozmos samo toliko za info... nikogar nisem žalil in nisem imel namena sprožiti krega. Naredil sem tisto kar bi ti kot moderator moral, in sicer opozoriti ljudi da se ne piše s črkami nekih pretiranih velikosti... sicer pa ne vem kaj je tu slabega, zraven sem napisal če prosim zmanjša pisavo in jo tudi je... moje besede pa prevečkrat jemlješ za napad, če hočemo da ta forum normalno deluje je treba včasih tudi koga drugega poslušat :wink:
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

Re: Napoved vremena - November 2008

OdgovorNapisal/-a Drinky666 » 20 Nov 2008, 20:44

Miran Trontelj je na 24ur povedal da se obeta sneg in prihodnji teden kar nekaj padavin :D
Uporabniški avatar
Drinky666
 
Prispevkov: 93
Pridružen: 13 Avg 2008, 11:08
Kraj: Migojnice pri Žalcu

Re: Napoved vremena - November 2008

OdgovorNapisal/-a kozmos » 20 Nov 2008, 22:42

Skadi napisal/-a:no kozmos samo toliko za info... nikogar nisem žalil in nisem imel namena sprožiti krega. Naredil sem tisto kar bi ti kot moderator moral, in sicer opozoriti ljudi da se ne piše s črkami nekih pretiranih velikosti... sicer pa ne vem kaj je tu slabega, zraven sem napisal če prosim zmanjša pisavo in jo tudi je... moje besede pa prevečkrat jemlješ za napad, če hočemo da ta forum normalno deluje je treba včasih tudi koga drugega poslušat :wink:


Prvo kot prvo, je moja naloga ta, da opozarjam člane če kaj naredijo narobe in to tudi delam, če le imam čas, ker pa mi časa zadnje čase primanjkuje, si pogledam temo in ko vidim kaj nekateri pišete tu gori samo brišem, ker se mi ne da ubadat s tem kaj kdo, zakaj in tako dalje, mečemo slabo luč na ostale novopridružene uporabnike in dokler bom jaz na mestu moderatorja, bom delal v dobro forumu in ostalim vremenskim navdušencem, ki bi se radi kaj novega naučili, ne pa da pridejo provocirat in načenjat kreg tu gori, če ima kdo kaj proti mojemu načinu "vodenja", naj javi Joštu ali pa Matevžu pa naj me odstranita z mesta moderatorja če delam kaj narobe...

Nekateri enostavno ne razumete ali nočete razumeti da veljajo na forumih določena pravila katera je potrebno upoštevati in če kdaj pa kdaj ni po vaše, vsako besedo jemljete kot napad...

Skadi med nama ni nič osebnega, z moje strani nobene zamere, saj smo vendar vsi na forumu z istim razlogom in to je da nas zanima vreme. Vedno je prihajalo do nesoglasij in vedno bo tako, hvala bogu, kakšen forum bi pa bil to če bi imeli vsi enake misli, ideje karkoli!

To je to, vsak posebaj lahko naredi največ sam, da bo forum deloval tako kot mora in v prvi vrsti dajt6e se brzdati in ne nasedajte provokacijam ostalih članov, ker zdaj povem vsem javno, vsak post ki ne bo primeren za tu gori, bo iz moje strani brisan, v najhujših primerih pa bodo, avtorji neprimernih postov, ki se bodo kar naprej ponavljali banani, najprej za kak dan dva, kasneje dokončno!

Prosim držite se tega, pa nam bo vsem lažje, pa še sneg bo :D
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

Re: Napoved vremena - November 2008

OdgovorNapisal/-a bore » 20 Nov 2008, 22:48

Bog fantje ,
Evo tudi moje napovedi za ponedeljek,do konca tega tedna sem jo že dal in
je ne bom spreminjal.
Za ponedeljek pa obstaja trenutno samo eno vprašanje.Bo snežilo ali ne.Z kozmosovo
napovedjo bi se strinjal vendar samo v primeru,da bo fronta prešla slovenijo ponoči
oziroma zgodaj zjutraj,v nasprotnem primeru bodo temperature stopinjo ali dve
previsoke . Mislim pa tudi da bo prehod fronte sorazmerno hiter tako,da od ponedeljka
ne pričakujem kaj dosti.

Prognoza: 51% sneg
49% dež
LP,Še pomnite tovariši :D
bore
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 17 Mar 2006, 00:00
Kraj: velenje

Re: Napoved vremena - November 2008

OdgovorNapisal/-a aleš123 » 21 Nov 2008, 14:57

mislim da bo drugi teden pobelilo slovenijo :D :D :D :D :D :) :) :) :) :D :D :D :) :) :)

zanima me kolikšna količina snega bo padla? :?:
aleš123
 
Prispevkov: 130
Pridružen: 12 Jul 2008, 09:47
Kraj: kog (ormož)

Re: Napoved vremena - November 2008

OdgovorNapisal/-a gregach » 21 Nov 2008, 16:18

off topic:(kozmos)a so zevs forum res zaprl al ka noben nč ne piše?
gregach
 
Prispevkov: 62
Pridružen: 21 Mar 2008, 14:27
Kraj: rudnica(cca.470m.n.v.) bližina podčetrtka

Re: Napoved vremena - November 2008

OdgovorNapisal/-a Dadek » 21 Nov 2008, 19:23

Včeraj sem gledal neko napoved na internetu ,ki je kazala, temperaturo , količino padavin,kakšno bo vreme, veter,.. vse je bilo v razpredelnici,, Če mogoče kdo ve za to stran .. hvala LP
Vreme bo. ;D in sneg tudi..
Uporabniški avatar
Dadek
 
Prispevkov: 53
Pridružen: 16 Nov 2008, 14:06
Kraj: Miklavž na dravskem polju . pri mariboru. 270 nad.m.v

Re: Napoved vremena - November 2008

OdgovorNapisal/-a mira35 » 21 Nov 2008, 21:45

dober večer. mene pa zanima, če mi lahko kdo pove kako kaže kaj z snegom na štajerskem oz. Ptuj.pa se nekaj bi vprašala , kaj je kdo tako dober, da mi razloži kako sama razberem iz karte kakšno vreme se nam obeta.


NAJLEPŠA HVALA IN LEP POZDRAV VSEM. :)
mira35
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 21 Nov 2008, 21:41
Kraj: PTUJ

Re: Napoved vremena - November 2008

OdgovorNapisal/-a gregach » 22 Nov 2008, 08:38

"NAJMANJ PADAVIN BO NA VZHODU SLOVENIJEˇpa ne no :? :(
gregach
 
Prispevkov: 62
Pridružen: 21 Mar 2008, 14:27
Kraj: rudnica(cca.470m.n.v.) bližina podčetrtka

Re: Napoved vremena - November 2008

OdgovorNapisal/-a wetter » 22 Nov 2008, 13:32

:cry: :cry: :cry: no an ARSO je prej kazalo sneženje tudi za sredo sedaj pa že sonce.
upam da se nebodo za ponedeljek spremenili :?
Uporabniški avatar
wetter
 
Prispevkov: 376
Pridružen: 03 Dec 2007, 10:13
Kraj: ZG.SAVINJSKA (560m nadmorske visine)

Re: Napoved vremena - November 2008

OdgovorNapisal/-a Dadek » 22 Nov 2008, 14:42

Kaki so toti na ARSO, prvo napisejo da najmanj padavin na vzhodu države, zdaj pa kar zbrisejo, jaz mislim naj pocakajo na ju3 in to povejo . Lp Sneg je zakon ! :wink:
Vreme bo. ;D in sneg tudi..
Uporabniški avatar
Dadek
 
Prispevkov: 53
Pridružen: 16 Nov 2008, 14:06
Kraj: Miklavž na dravskem polju . pri mariboru. 270 nad.m.v

Re: Napoved vremena - November 2008

OdgovorNapisal/-a wetter » 23 Nov 2008, 11:30

Ali je že napočil čas ko se lahko pogovarjamo o količini zapadlega snega za jutri.
res me zanima kje ga bo lahko največ in kje najmanj,ali sploh nebo omembe vrednega?
Napovedi padavin so pa tako različne da nimam pojma.
Uporabniški avatar
wetter
 
Prispevkov: 376
Pridružen: 03 Dec 2007, 10:13
Kraj: ZG.SAVINJSKA (560m nadmorske visine)

Re: Napoved vremena - November 2008

OdgovorNapisal/-a mira35 » 23 Nov 2008, 12:50

PA KAJ TO POMENI, ZDAJ ŽE ZA V TOREK IN SREDA KAŽE SONCE, PA JE BILO NAPOVEDANO ŠE OKREPITEV SNEGA?????? :( :( :( :( :( :( :( :(
mira35
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 21 Nov 2008, 21:41
Kraj: PTUJ

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Napoved vremena - Splošno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

cron