Plohe, nevihte, neurja07

Debata o pojavih, ki niso vsakdanji

OdgovorNapisal/-a Mici » 25 Maj 2007, 18:14

neurje je eno, obilne padavine pa drugo. ob neurjih...sicer se ne spoznam ampk bi se upal reči da se ob neurjih podtalnica kvečjemu skali in zato pokvari-seveda za določen čas.

ne vem pa kaj zdej olepšujete, radi vidte da poka, da lije, da postran lije...karkoli, ne navdušujete se pa na škodo, preprosto.

mnoge vzburja hitra vožnja ampak s tem ne mislijo razbitje avtomobila pri hitri vožnji...preprosto.
Mici
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 23 Apr 2007, 21:50
Kraj: zagrac

OdgovorNapisal/-a Skadi » 25 Maj 2007, 18:21

da tako preprosto je to :lol: ... pač uživamo v tem in kaj potem? smo morda mi krivi da je tako kot je? Človek ne more vplivati na vreme... in nihče ni navdušen nad škodo, le pozitivno hočemo potegnit iz tega in se pogovarjamo o teh stvareh pač tako... in kaj potem če bo nekje toča in če je nekdo vesel neurja?... ljudje pač nimamo vpliva na to in dobro da je tako... preprosto :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

OdgovorNapisal/-a magiclintu » 25 Maj 2007, 19:24

Kaj dons to?!?!?!?! nč neviht!!!!!!!!!! :cry: :cry: :cry: no vsaj v Lj. nč. :cry: :cry: Joooooj!!!!!! :? :( :cry: pa napovedane so ble fuullll nevihte!! A kdo ve če bodo še kej dons za sigurn, ok skor za sigurn? :?: :( Komi sm jih čakala, zdej pa nč!!!! :cry: :(
Uporabniški avatar
magiclintu
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 12 Jun 2006, 17:49
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Vremenko » 25 Maj 2007, 20:03

Bom naredu eno napoved da bo kej slik tut na tem forumu in ne sam besedno kako bo
Nedelja-ponedeljek lahko pričakujemo malo večje padavine:

Slika

Slika

Slika

Slika


Slika

Slika




Slika

Slika

Slika

Tudi v torek lepo kaže predvsem za V slo

Slika

Slika

Slika

A kak sm se namuču da kr teče po men :lol: :lol:
Mal pokomentirajte :wink: da se bo trut splaču :lol:
Uporabniški avatar
Vremenko
 
Prispevkov: 478
Pridružen: 20 Okt 2006, 15:36
Kraj: Luče 522m

OdgovorNapisal/-a Vremenko » 25 Maj 2007, 20:08

Se opravičujem tale napoved bi bol
spadala pod temo pomlad 2007
čeprav je že tako ko sred julija :lol:
Uporabniški avatar
Vremenko
 
Prispevkov: 478
Pridružen: 20 Okt 2006, 15:36
Kraj: Luče 522m

OdgovorNapisal/-a kozmos » 25 Maj 2007, 22:07

neurje je eno, obilne padavine pa drugo. ob neurjih...sicer se ne spoznam ampk bi se upal reči da se ob neurjih podtalnica kvečjemu skali in zato pokvari


kaj ti misliš da dobivamo podtalnico direktno iz zemlje neprečiščeno, če to misliš se zelo motiš kajti verjemi kalna voda je ponavadi veliko manj onesnažena( oziroma sploh ni) koker pa navidezno čista voda v kateri je polno enih strupov. seveda govorim o kalni vodi ki je posledica dežja in ne o tisti naprimer kot v temzi v angliji ko je kalna zaradi odplak :wink:

definitivno se podtalnica izboljša ob neurjih kajti tista voda ki se zbere na poljih jo pribljižno 70% proikne v zemljo ostalih 30% pa je izhlapi v ozračje :wink:




lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a frizby » 25 Maj 2007, 22:34

disk napisal/-a:Že večkrat sem zasledil take bedastoče na tem forumu kot je ta zgoraj in se sprašujem kaj je z vami narobe? Tudi silovito neurje brez toče lahko naredi ogromno škode (na poljih, na objektih,...) in res ne vem zakaj bi si nekdo to lahko želel oz. upal na to? To je noro, vsaj za mene. Isto je kot da bi rekel, upam da bom imel čim hujšo prometno nesrečo....da bo pač zabavno ali kaj?


no ja, če se pa bodo uresničevale napovedi meteorologov da bodo res vedno hujša neurja, pa se za vas obetajo srečni časi, ko boste lahko veselo opazovali kako bo silovito neurje uničevalo vse pred sabo. juhu za vas!


Pa so vendarle na tej strani še osebe s pomoje normalnim mišljenjem.
Tale primerjava s prometno nesrečo je zelo primerna. Saj ne vem, ampak ni mi jasno ali ljudje res ne vidite kaj vse povzročajo NEURJA po svetu in tudi pri nas. Gospodarska škoda je ogromna, da žrtev med ljudmi ne omenjam.
Če si želite namakanja polj, mislim da dandanes obstajajo za to že drugačne tehnike, kot čakat in molit, da bo kaj kapnilo iz neba?! :evil: :evil: :evil:

Če pa ljudje res uživate v strelah, vam pa predlagam izlet na Triglav, ko bo napovedano nevihten čas. Sam sem to že žal nenamerno želel in si tega močno več ne želim.

Si predstavljam, da me bo sedaj kdo napadel, kaj pa sploh delam na tem forumu. Enostavno... berem v upanju, da je bilo "od zgoraj" čim manj škode narejene po naši ljubi državici. Prav tako kot sebi, tudi drugim ne privoščim, da jim pomeče 2 toni toče na bajto, da jim drevo prekucne na avto... pa naj bodo prleki ali primorci :x :evil:
sam da ima belanco in dva becikla... goni miško
frizby
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 15 Maj 2007, 11:43
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a frizby » 25 Maj 2007, 22:38

kozmos napisal/-a:definitivno se podtalnica izboljša ob neurjih


Kozmos... ti imaš za tole kakšno globjo razlago???
Zakaj pa potem, priprejo pretok PITNE VODE v črpališčih ob nalivih???

Tole me res zanima :P
sam da ima belanco in dva becikla... goni miško
frizby
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 15 Maj 2007, 11:43
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Mici » 25 Maj 2007, 22:41

sicer je že zelo dolgo kar se je zadnič to zgodilo, ampak mislim, MISLIM da je bilo enkat hudo neurje in je bila voda...neprimerna za pitje še kak teden. pa sej ne pravim da niso ugodna za podtalnico, hočem samo reč da neurje ponavad ni nč v primerjavi s pravim deževjem, tistim ciklonskim. v vseh pogledih.
Mici
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 23 Apr 2007, 21:50
Kraj: zagrac

OdgovorNapisal/-a frizby » 25 Maj 2007, 22:45

Mici... mene bolj zanima teorija od kod naj bi se kakovost vode izboljšala zaradi kalnosti ?! :roll:

Men so do sedaj to drugače govoril?!
Sam, sej je fino, če se človek kaj novega še nauči :wink:
sam da ima belanco in dva becikla... goni miško
frizby
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 15 Maj 2007, 11:43
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a kozmos » 25 Maj 2007, 22:52

Mici napisal/-a:sicer je že zelo dolgo kar se je zadnič to zgodilo, ampak mislim, MISLIM da je bilo enkat hudo neurje in je bila voda...neprimerna za pitje še kak teden. pa sej ne pravim da niso ugodna za podtalnico, hočem samo reč da neurje ponavad ni nč v primerjavi s pravim deževjem, tistim ciklonskim. v vseh pogledih.


definitivno je dež ki pada nekaj dni bolj koristen za podtalnico kot pa nekajminutno neurje :wink:

frizby kar se pa tiče priprtja vode v črpališčih sem pa slišal tudi jaz da jo priprejo zato ker se ogromne količine vode v tem primeru kalne ne more tako hitro prečistiti ker vedno znova prihaja nova kalna voda in zato pipco priprejo da se ima voda v čistilcih kot jim pravimo ima čas sčistiti :wink:


še enkrat bom rekel pa tudi laznik vam je povedal nikomur nihče od nas ne želi nič slabega oz da bi se mu kaj hudega zgodilo glede neurij samo nekaterim to viša adrenalin spet drugim je to nekaj v čemer vidijo težave ne vidijo pa dobrih stvari ki jih neurja prinesejo :roll:

sicer pa z vami ne mislim o tem razpravljat več ker vidim da nas ne bo nikamor pripeljalo :roll:
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a kozmos » 25 Maj 2007, 23:11

frizby napisal/-a:Mici... mene bolj zanima teorija od kod naj bi se kakovost vode izboljšala zaradi kalnosti ?! :roll:


nihče ni govoril da se kakovost vode izboljša kadar je kalna vidim da vam je treba nekatere stvari preprosto narisat da jih boste razumeli :roll:

če vzameš recimo nek hudournik v katerega se ne izliva nobena kanalizacija in ki po dežjo naraste ter postane umazan oz voda postane kalna ter neko reko ki iz obrežja izgleda čista in bistra ampak ko pa se spustiš v raziskavo vzorcev obeh voda pa vidiš da je navidezno umazana voda bolj čista kot pa navidezno čista... zanimivo

ne govorim da so vse reke take ampak dam primer ko sem bil v londonu recimo ko pogledaš temzo temza je umazana ko vrag res in ko sem prašal vodiča kako lahko živijo ob tako umazani reki je rekel da ni z reko nič narobe umazana je zaradi tega ker se v njo izlivajo hudourniki ki nastanejo ob dežju ki ga tam ne manjka in presenečen sem bil ko mi je povedal da je temza med najčistejšimi angleškimi rekami pa čeprav je bila na pogled umazana rjava... v resnici pa je pitna seveda ne povsod ampak na velikih delih je :wink:


tudi ko pogledaš ljubljanico je kalna skoraj vedno govorim za center ljubljane v njej boš našel ogromno primerkov lipana(to je riba ki je simbol čistih voda)...
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a Mici » 25 Maj 2007, 23:31

frizby napisal/-a:Mici... mene bolj zanima teorija od kod naj bi se kakovost vode izboljšala zaradi kalnosti ?! :roll:


ti, veš da mene tud :shock:

lublanca, čista..to pa kr težko vrjamem, vsaj karte onesnaženosti voda govorijo drugač

Temza čista pa samo kalna...kr težko vrjamem, da pa postaja vsako leto bol čista pa vrjamem. katera država je bla vodilna v industrializaciji? še man pa vrjamem da je pitna..mogoče pr izvirih ko pa gre reka mimo mesta..zgubi nedolžnost. ne vem no, lahko se motim ampk..nebi pil Temze.
Mici
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 23 Apr 2007, 21:50
Kraj: zagrac

OdgovorNapisal/-a kozmos » 25 Maj 2007, 23:35

lublanca, čista..to pa kr težko vrjamem, vsaj karte onesnaženosti voda govorijo drugač


dobro si prebr tisto ko sem napisal da najdeš v ljubljanici govorim za center veliko primerkov lipana(lipan pa je simbol čistih voda)
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a Vremenko » 26 Maj 2007, 08:23

Nevem če je to res v našem potoku ki je pod mojo hišo
je zelo onesnažen in prepovedan za pitje,
ker vsi spušajo greznico v potok
Pa vedno je kalna polno je tistih alg ki natanejo
ravno takrat ko se najbolj gnoji

Ampak maš pa v potoku:lipane,rakce,postrvi...


Aja pa še to moj sosed je ob košnji pil vodo iz potoka in je tko
zbolel da je mogu za par dni v bolnco
(no se sitnoba je tk taka da je blo super ko ga
par dni ni bilo in sm se lahk z motorjem vozu ker se mi je zapasalo
,pa da ne bo kdo mislu da mu privoščim bolezni) :wink:
Uporabniški avatar
Vremenko
 
Prispevkov: 478
Pridružen: 20 Okt 2006, 15:36
Kraj: Luče 522m

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ekstremno vreme

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron