Storm chase 9.7.2007

Poročajte o zanimivih, nepozabnih, extremnih meteoroloških pojavih

Storm chase 9.7.2007

OdgovorNapisal/-a ŽUPMART » 10 Jul 2007, 22:42

No, včeraj, 9.7.2007, smo se jaz, Twister in moj stric, odpravili na chase. Pot je šla tako: Ljubljana-Logatec-Idrija-Godovič-Tolmin-Bovec-Vršič-Kranska gora-Ljubljana. :wink:
Iz Ljubljane smo štartali proti Logatcu v upanju, da bomo prestregli eno lepo celico, ki pa je na žalost oslabela. :)

Mammatusi doma (nad Ljubljano in okolico) :D :

Slika

Slika

Slika

Slika


Malo pred Tolmino smo se želeli malo povzpeti, da bi lahko lepše videli celico in bliske, vendar nas je na začetku vzpona presenetila toča v velikosti oreha (največje so bile okrog 6 cm). Seveda nam je ravno takrat crknilo pihanje (gretje), tako da smo morali skoz brisat šipo, ker drugače se je zarosila in se ni nič videlo ven. :? :evil:

Radar (malo ga je počečkal Astra (ZEVS forum)):

Slika


Takole so izgledale dežne zavese (no, točne zavese) od tam, kjer nas je dobila toča :D :

Slika

Slika


Toča na cesti - že skoraj stopljena, ker prej nismo mogli slikat (skozi okno se je komaj videlo, zunaj bi pa namočili fotoaparat, tako da smo počakali, da je dež vsaj za silo ponehal). :wink:

Slika

Toča v moji roki :shock: :

Slika


Tole sliko sem prilagodil tako, da je vse skupaj v naravni velikosti (zraven so napisani centimetri) :shock: :D :wink: :

Slika

Želeli smo ujet še glavnino celice, ampak te ceste tam so katastrofa...komaj najdeš kakšno drugo cesto poleg glavne, kaj šele, da bi lahko kam zavil. Zato smo celico in točo lepo gledali v rit. :roll:

Ko smo zapustili Tolmin, smo se ustavili in upali, da bomo ujeli kakšno strelo. Sicer strele nismo ujeli, ampak lahko pokažem nekaj oblakov :roll: :

Slika


Po nekaj minutah vožnje, še vedno v okolici Tolmina, smo naleteli na močan naliv (Twister (saj poznate Twisterja, ZEVS forum) je ocenil, da je bila intenziteta padavin cca. 170 mm/h). Nekaj slik (morda Twister nalima še filmček) :roll: :twisted: :

Slika

Slika


Na poti na vršič pa smo naleteli na tole: izgleda je bilo pestro:

Slika

Slika

Slika


Kamenje, ki ga je nanesel dež in listje, ki ga je na tla sklatil dež in veter (ali toča) so pokazatelji, da je bilo tudi tokrat precej lepo. Hoteli smo ujet to celico, ampak se je kar naenkrat razblinila :? :roll: .

Slika

Slika


Ko smo prišli na Vršič je bilo peklensko mrzlo, ker je pihal lep vetrič, seveda je bil prelaz tudi zavit v meglo. Ker se gor ni nič dogajalo, smo ze odpeljali k Kranjsko goro, kjer se je dogajalo še manj. :roll:
Bežen pogled na radar nam je dejal vedeti, da se lahko odpravimo proti domu. Čakala nas ej še vožnja domov, opazovanje strel in nekaj padavin. :( :)

No, upam, da vam bo všeč in da vas nisem (nismo) razočarali... :wink: :D
Uporabniški avatar
ŽUPMART
 
Prispevkov: 875
Pridružen: 18 Dec 2006, 14:05
Kraj: Kamnik (cca. 400 nmv) / Mengeš (317 nmv) / okolica Domžal (cca. 300 nmv)

OdgovorNapisal/-a frizby » 11 Jul 2007, 07:25

:idea:
Zadnjič spremenil frizby, dne 11 Jul 2007, 18:19, skupaj popravljeno 1 krat.
sam da ima belanco in dva becikla... goni miško
frizby
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 15 Maj 2007, 11:43
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a gildo » 11 Jul 2007, 09:13

Ne bodi nefer in pokroviteljski, frizby!

Župmart ni nikjer napisal, da je bil fasciniran nad razdejanjem. Bil je kvečjemu navdušen nad naravno oziroma določenim naravnim pojavom. Tako ustvarjanje kot uničevanje sta bila vedno del narave in čisto vseh naravnih procesov in sta pravzaprav del lepote narave, vsekakor pa njen neizogiben del. In ti, frizby, ki se imaš izgleda za ne več mladega in potemtakem bolj modrega (samo sklepam iz tvojih besed), bi to že lahko spoznal in sprejel! A ti bi imel samo sonce, dežja pa ne, oziroma sonce, ne pa včasih tudi suše, ali dež brez neviht?!? :roll:

Seveda se da sočustvovati z ljudmi, ki jim je neurje poškodovalo njihovo imetje, a tudi to je pač del življenja. Pravzaprav vse to kaže le na to, da smo tudi mi le del narave in njene mogočnosti in ne njeni lastniki, kakor si nekateri ljudje v svoji arognatnosti vse preveč domišljejo!

Župmart, lep prispevek! Kar tako dalje!
gildo
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 11 Jul 2007, 08:48
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a kozmos » 11 Jul 2007, 14:19

frizby napisal/-a:Se opravičujem Župmart, ker nisem tako fasciniran nad razdejanjem, kot ti.
:shock: :shock: :shock: :shock:

Nikakor ne morem razumet navdušenje nekoga nad nečim, kar je nekomu drugemu povzročalo škodo?! Mogoče nekateri pozabljate, da je to neurje nekomu razbilo pridelke na polju ali vrtu (za katere ne bo dobil nadomestila), nekomu poškodovalo streho, uničevalo ceste, vodotoke, škoda v gozdu, PROSTOVOLJNI gasilci so morali posredovati (BREZPLAČNO), itd itd itd... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
ZAKLJUČEK: SAMI NEPOTREBNI POF*** STROŠKI!!!

Za večino torej totalna jeba, za nekatere pa rajc :?: :!: :roll:

Župmart, glede da si še mlad, bi ti predlagal službo v kamnolomu... tam velikrat kamenje po zraku frči :twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen: :mrgreen:


samo slabe strani pišeš daj napiši enkrat kaj dobrega kar ej povzročilo to celodnevno deževje... izboljšanje podtalnice vsaj malo, zalita vegetacija... in ga ni človeka na forumu da bi sosedu privoščil slabo, kar se vremena tiče pomoje, samo nekatere nas pač zanimajo res ekstremni vremenski pojavi pa ne zato da bi nekomu hoteli slabo temveč zato ker nas to pač navdušuje kaj vse je narava pripravljena pokazati v parih minutah ali urah karkoli.

župmart ne sekiraj se, mi že vemo kaj je bil namen te reportaže :wink:

lepa reportaža :D

lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a frizby » 11 Jul 2007, 14:55

:arrow:
Zadnjič spremenil frizby, dne 11 Jul 2007, 18:20, skupaj popravljeno 1 krat.
sam da ima belanco in dva becikla... goni miško
frizby
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 15 Maj 2007, 11:43
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a frizby » 11 Jul 2007, 14:57

kozmos

juhuhu podtalnica je izboljšana :shock: :shock: :shock:

p.s.: sam tole s podtalnico je pa bilo že 1x govora, samo kaj konkretnega pa nisem zvedel, da bi se človek lahko kaj naučil
sam da ima belanco in dva becikla... goni miško
frizby
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 15 Maj 2007, 11:43
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a kozmos » 11 Jul 2007, 15:20

tudi o tem je bilo govora že da se pač na tvoj nivo en bomo več spuščali ti imaš svoj prav in pa nekj tvojih somišljenikov mi kot večina pa imamo svoj prav. če se tebi ne zdi da se ti je podtalnica izboljšala potem ne vem od 100mm in več v zadnjih 14 dnevih je tebi to nekaj nemogočega da bi se podtalnica izboljšala... tudi prav.

mislim pa da ti ej lahko jasno če ti pa še ni pa upam da ti bo sedaj da je forum zato da se komentira izjave drugih članov. pač vsak ima svoje mnenje o določeni stvari kot že tisočkrat ponovljeno nekaterim je všeč ekstremno vreme spet drugim umirjeno z usem po malem, tudi prav in jaz spoštujem tako tiste ekstremiste kot tudi nasprotnike ekstremizma. ne mislim se pa res več spuščati na tvoj nivo ker je bz :wink:

lp
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a frizby » 11 Jul 2007, 17:08

kozmos napisal/-a:tudi o tem je bilo govora že da se pač na tvoj nivo en bomo več spuščali


g. kozmus

Bi bil zelo vesel če bi mi Vi našli en post, v katerem sem jaz kogarkoli žalil?

Bomo videli, če velja pregovor Kdor čaka dočaka??? :roll:
Zadnjič spremenil frizby, dne 12 Jul 2007, 10:02, skupaj popravljeno 2 krat.
sam da ima belanco in dva becikla... goni miško
frizby
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 15 Maj 2007, 11:43
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Laznik » 11 Jul 2007, 18:07

Prosim Vas vse skup....

Frizby eni ljudje imamo posebno navezanost na moč narave in zelo spoštujemo vsako dejanje, katerega nam podari. V nobenem od nas pa se ne poraja misel, da bi želeli komorkoli kaj slabega. Smo le zelo nadpovrpečno imresionirani nad dejanji narave. Mislim, da smo to temo že nekje obdelali tako da raje napišite kakšno vašo prognozo ali mennje prihajajočega vročinskega vala ;)
Uporabniški avatar
Laznik
Site Admin
 
Prispevkov: 449
Pridružen: 30 Mar 2006, 20:50
Kraj: Dravograd

OdgovorNapisal/-a frizby » 11 Jul 2007, 18:19

Veselim se vročinskega vala, groza me je pa kako se bo končal :(
sam da ima belanco in dva becikla... goni miško
frizby
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 15 Maj 2007, 11:43
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a alc » 12 Jul 2007, 21:40

Komplimenti Zupmart za prispevek
super reportaza dogajanja
in inspiracija za nas zajcke ki nismo neki profesjonalci v teh stavreh sam zanimive pa so
om tat sat
alc
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 10 Avg 2006, 19:00
Kraj: crnomelj

OdgovorNapisal/-a alc » 12 Jul 2007, 21:42

aha se na temo frizbi v tem postu sem pozabu odpisat:

psi lajejo karavana gre dalje
om tat sat
alc
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 10 Avg 2006, 19:00
Kraj: crnomelj

OdgovorNapisal/-a ŽUPMART » 04 Avg 2007, 14:27

Hvala vama za pohvale. :D
Frizby, če te kaj moti, spreglej, pa pojdi naprej. Pač mene to zanima, ni pa da bi komu želel kaj žalega. Pač, želim si videti veliko točo, močan veter in podobne stvari, ker me vreme resnično zanima - seveda pa s tem nikomur ne želim škodovati (mislim, da s tem, če si to želim videt in doživet, ne vplivam kaj posebno na vreme, pač zanima in inpresionira me). Pač, ljude smo si razlčni. No, pa nehajmo sedaj s tem. :roll:
Uporabniški avatar
ŽUPMART
 
Prispevkov: 875
Pridružen: 18 Dec 2006, 14:05
Kraj: Kamnik (cca. 400 nmv) / Mengeš (317 nmv) / okolica Domžal (cca. 300 nmv)

OdgovorNapisal/-a frizby » 06 Avg 2007, 23:10

alc napisal/-a:Komplimenti Zupmart za prispevek
super reportaza dogajanja
in inspiracija za nas zajcke ki nismo neki profesjonalci v teh stavreh sam zanimive pa so


Te stvari so verjetno zanimive, dokler se to dogaja daleč od posameznika in le ta zaradi njih nima škode. Na srečo, nis(m)o vsi takšnega mnenja in znamo ob tem tudi pomisliti na ljudi, ki jih je to prizadelo. Lahko pa tudi nas.

alc napisal/-a:psi lajejo karavana gre dalje


Pri nas (Slovenija) psi ponavadi LAJAJO :wink:
Nisem pa vedel, da tudi psi berejo forume?! :roll:

ŽUPMART napisal/-a:Pač, želim si videti veliko točo, močan veter in podobne stvari, ker me vreme resnično zanima - seveda pa s tem nikomur ne želim škodovati (mislim, da s tem, če si to želim videt in doživet, ne vplivam kaj posebno na vreme, pač zanima in inpresionira me). Pač, ljude smo si razlčni.


Verjamem, da ne vplivaš na vreme. Glede na to, da si še otrok, te tudi ne obsojam, tako kot odraslo osebo, ki bi morala vedeti za posledice takšnih dogodkov.
Drugače pa nisi edini, ki te zanima vreme. Tudi mene, samo za razliko od tebe, me zanima kdaj bo lepo vreme, da bom lahko užival v njem.

Sicer je pa resnično škoda besed, ti ne boš mene spremenil, jaz pa ne tebe. Ker je pa to javni forum, si pa dovolim tudi jaz izraziti svoje mnenje, pa naj je to nekaterim všeč ali ne. 8)

En krasen podopustniški pozdravček vsem skupaj :lol:

P.S.: Še nekaj Župmart... napiše se impresionirati. Samo v vednost, če ni bil samo "tiskarski škrat". 8)
sam da ima belanco in dva becikla... goni miško
frizby
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 15 Maj 2007, 11:43
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a kavitator » 20 Avg 2007, 20:25

Tkole bi jest šel na alejo tornadov za kak dan :P
Pr nas je bl švoh s tem....edin zadnč (tale petek) pa je blo ob 19h proti kamniški bistrici ko da bo tornado :shock:
mene tut ful zanima pa nisem ravno otrok :lol:
moč narave
WE ARE ONLY STARDUST!
Uporabniški avatar
kavitator
 
Prispevkov: 33
Pridružen: 04 Feb 2007, 21:51
Kraj: krašnja pod trojanam

Naslednja

Vrni se na Poročila

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron