Storm chase 9.7.2007

Poročajte o zanimivih, nepozabnih, extremnih meteoroloških pojavih

OdgovorNapisal/-a Vremenko » 21 Avg 2007, 10:48

Frizby :evil:
Prvo kot prvo tudi če je Župmart otrok (tko ko jas) mislim da ve 3/4 več o vremenu ko ti.
Drugo kot drugo:
Mi smo pač taka bitja ki občudujemo moč narave (tko ali drugače)
Če si ti želiš samo lepega vremena ,ja če bi blo vedno lepo vreme
nevem kje bi ti vodo črpal(z marsa)
In še če nekdo uživa v grmenju nalivu... še ne pomeni da želi drugemu škode,če ti občuduješ ali pa ne pomagal tako ali tako ne boš.
:wink:

In frizby samo zate sem odprl temo v katero boš lahko vsako besedo ki jo mi narobe napišemo,dal v to temo :wink:
Uporabniški avatar
Vremenko
 
Prispevkov: 478
Pridružen: 20 Okt 2006, 15:36
Kraj: Luče 522m

OdgovorNapisal/-a kozmos » 21 Avg 2007, 13:44

dovolj kreganja fantje :roll: dejstvo je da smo si ljudje različni in če temu nebi bilo tako forum nebi bil zanimiv. frizby nam je pač povedal da ga to moti in da je po svoje "razočaran" nad našim mišljenjem, samo kaj čmo. po svoje ima čisto prav tako kot tudi mi in mu nimamo kaj zameriti :roll: ne smemo pa ga zato ker je pač izrazil svoje mnenje oz občutke ga vsi po vrsti skritizirati. marsikateri kmet bi se strinjal z njegovim mišljenjem, je pa res frizby da si malo preveč osorno napadel župmarta ki ti ubistvu nič ni hotel, le izrazil je svoje občutke ob tem kako je opazoval moč narave. pa zato še ne pomeni da je slab človek, je pa eden izmed mnogih na tem forumu ki ga impresionirajo extremni vremenski pojavi


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a Vremenko » 21 Avg 2007, 17:02

Sej se nočem kregat ker vem da frizy ne bo svojega mnenja spremenil
Mi pa tudi ne.
Vendar me je razjezilo ker se je tako "brutalno :lol: "
spravil nad Župmarta
Uporabniški avatar
Vremenko
 
Prispevkov: 478
Pridružen: 20 Okt 2006, 15:36
Kraj: Luče 522m

OdgovorNapisal/-a ŽUPMART » 21 Avg 2007, 23:07

Ah ja. Glede mene je že ok. Se vsaj kaj dogaja. :lol: :wink:
Se strinjam, vsak ima tvoje mnenje in jaz se po eni strani strinjam s teboj in nikomur ne želim nič žalega...ti pa moraš vendar tudi razumeti nas, mi si želimo doživetij v smislu neurij ipd.; ti pa pač v obliki lepega vremena. Konec koncev tudi suša ni ravno dobra, kajne (lepo vreme pa prinaša sušo, če je poletje)? :wink: :roll:


PS: Ja, bil je "tiskarski škrat". :roll:
Uporabniški avatar
ŽUPMART
 
Prispevkov: 875
Pridružen: 18 Dec 2006, 14:05
Kraj: Kamnik (cca. 400 nmv) / Mengeš (317 nmv) / okolica Domžal (cca. 300 nmv)

OdgovorNapisal/-a frizby » 22 Avg 2007, 10:17

kavitator napisal/-a:Pr nas je bl švoh s tem....edin zadnč (tale petek) pa je blo ob 19h proti kamniški bistrici ko da bo tornado :shock:


kavi... le zapelji se še malo do savinjske doline in poglej malo kaj jim je tam naredilo.
sam da ima belanco in dva becikla... goni miško
frizby
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 15 Maj 2007, 11:43
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a frizby » 22 Avg 2007, 10:43

Vremenko... brutalno sem se spravil na koga? :lol: :lol: :lol:
Mislim, da daleč od tega... odvečno energijo raje preusmerim kam drugam :wink:

Kakorkoli, mislim da nisem bil nič kaj posebej žaljiv do kogarkoli, pa čeprav me je kdo primerjal s psi 8)
Če je to javni forum, sem pač povedal svoje mnenje, če pa sem prekoračil mejo dobrega okusa, so pa tu administratorji, ki mi lahko to v prihodnje nemogočijo :wink:

LP vsem skupaj :)
sam da ima belanco in dva becikla... goni miško
frizby
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 15 Maj 2007, 11:43
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Vremenko » 22 Avg 2007, 11:44

Pa frizby sej sem dal v narekovaj pa še smejka zraven
To da si ga brutalno napadel pa tako ali tako nisem mislil
Samo ni se mi zdelo prav pač vsak ma svoje mnenje pa tudi če se kregamo se ne bo nič spremenilo :wink:


PS:Župmart a ti si že nazaj javi se na msn :!:
Uporabniški avatar
Vremenko
 
Prispevkov: 478
Pridružen: 20 Okt 2006, 15:36
Kraj: Luče 522m

OdgovorNapisal/-a frizby » 22 Avg 2007, 13:43

Vremenko Vremenko...
Izmenjava mnenj na forumih še ni rečeno, da je kreganje. To je bolj prepričevanje.
Vem, da ne kličete ljubitelji vremenskih ekstremov slabega vremena (hvala komerkoli že, da to še ni možno), ampak mi pač ni razumljivo takšno razmišljanje in to napišem. Tudi, če bi imel kogarkoli s takšnim mnenjem "fizično" pred seboj, se ga pa nebi fizično lotil :D
Ti in tebi podobni imate svoje "fetiše", drugi pač drugačne. :wink: :)
sam da ima belanco in dva becikla... goni miško
frizby
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 15 Maj 2007, 11:43
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Vremenko » 22 Avg 2007, 16:07

Ja g. frizby

Sam če tvoje poste berem se mi zde da
si se hotel kregati.


Vendar mi je vseeno kar ti misliš in te spoštujem če
ti ne občuduješ moč narave(toča,grmanje,naliv..)
Mislim da bomo zaključili to debato in se raje pogovarjajmo
o čepem vremenu ki se je danes naredil :wink:
Uporabniški avatar
Vremenko
 
Prispevkov: 478
Pridružen: 20 Okt 2006, 15:36
Kraj: Luče 522m

OdgovorNapisal/-a ŽUPMART » 22 Avg 2007, 18:28

Ok, nehajmo. Mene pač ne boš prepričal, naj ne obožujem, jaz pa tebe ne. No, ampak mnenje ne more biti napačno, oba imava po svoje prav. :wink:


Pa še nekaj sem ti včeraj pozabil povedat: Ti me laho jemlješ, se pogovarjaš, skratka obravnavaš kot odraslega človeka...mislim, da imam mnogo več izkušenj in znanja, kot prenekateri odrasel človek - o meteorologiji, pa tudi o ostalem...pa naj se še tako čudno sliši. :roll:



Pa brez zamere... :)
Uporabniški avatar
ŽUPMART
 
Prispevkov: 875
Pridružen: 18 Dec 2006, 14:05
Kraj: Kamnik (cca. 400 nmv) / Mengeš (317 nmv) / okolica Domžal (cca. 300 nmv)

OdgovorNapisal/-a gildo » 25 Avg 2007, 03:24

Veš, frizby, mislim, da se obnašaš poniževalno in da si svojo "odraslostjo" za slab vzgled! Pa izgleda kljub svojim letom in svoji "modrosti" iz pregovorov ne znaš razbrati njihovih sporočil. Če že deliš drugim nasvete glede razumevanja položaja ostalih ljudi, bi razumevanje do ljudi lahko prvi pokazal sam na tem forumu in dal vzgled. Pa ga ne! To, kar si pokazal, je bilo obtoževanje, čeprav sam praviš drugače. In to zelo nepošteno! In še vedno ne razumeš, da če nekdo izrazi del svojih občutkov, na primer navdušenje nad nečem (recimo naravo), ne pomeni, da nima tudi drugih občutkov, na primer razumevanja in sočutja (recimo do ljudi, ki jih je prizadela naravna ujma). Pa ne razumem, kako da najprej napadaš, potem pa izbrišeš svoje prispevke, kasneje pa še nekomu rečeš, da naj ti dokaže, da si bil kje žaljiv! Meni se zdi to zelo hinavsko!!! A samo izražam svoje mnenje, tako kot praviš, da delaš ti. Izgleda pa nisem edini, ki misli podobno. Lahko bi se zamislil nad svojim ravnanjem, glede na toliko podobnih sporočil, a si izgleda preveč egocentričen (op. zaverovan vase in samoljuben, če slučajno ne razumeš), da bi bil kaj takega sposoben.

P.S. Upam, da nisem naredil kakšne pravopisne napake, na katero bi se lahko obesil!



frizby napisal/-a:
alc napisal/-a:Komplimenti Zupmart za prispevek
super reportaza dogajanja
in inspiracija za nas zajcke ki nismo neki profesjonalci v teh stavreh sam zanimive pa so


Te stvari so verjetno zanimive, dokler se to dogaja daleč od posameznika in le ta zaradi njih nima škode. Na srečo, nis(m)o vsi takšnega mnenja in znamo ob tem tudi pomisliti na ljudi, ki jih je to prizadelo. Lahko pa tudi nas.

alc napisal/-a:psi lajejo karavana gre dalje


Pri nas (Slovenija) psi ponavadi LAJAJO :wink:
Nisem pa vedel, da tudi psi berejo forume?! :roll:

ŽUPMART napisal/-a:Pač, želim si videti veliko točo, močan veter in podobne stvari, ker me vreme resnično zanima - seveda pa s tem nikomur ne želim škodovati (mislim, da s tem, če si to želim videt in doživet, ne vplivam kaj posebno na vreme, pač zanima in inpresionira me). Pač, ljude smo si razlčni.


Verjamem, da ne vplivaš na vreme. Glede na to, da si še otrok, te tudi ne obsojam, tako kot odraslo osebo, ki bi morala vedeti za posledice takšnih dogodkov.
Drugače pa nisi edini, ki te zanima vreme. Tudi mene, samo za razliko od tebe, me zanima kdaj bo lepo vreme, da bom lahko užival v njem.

Sicer je pa resnično škoda besed, ti ne boš mene spremenil, jaz pa ne tebe. Ker je pa to javni forum, si pa dovolim tudi jaz izraziti svoje mnenje, pa naj je to nekaterim všeč ali ne. 8)

En krasen podopustniški pozdravček vsem skupaj :lol:

P.S.: Še nekaj Župmart... napiše se impresionirati. Samo v vednost, če ni bil samo "tiskarski škrat". 8)
gildo
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 11 Jul 2007, 08:48
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a Vremenko » 26 Avg 2007, 08:40

Podpis :wink:
Drugač pa naslednji teden kaže na kar pogoste nevihte skozi cel teden.
Tako da bi se dalo iti na kakšen chase. 8)
Uporabniški avatar
Vremenko
 
Prispevkov: 478
Pridružen: 20 Okt 2006, 15:36
Kraj: Luče 522m

OdgovorNapisal/-a frizby » 26 Avg 2007, 12:23

gildo
Veš kaj pa jaz mislim? :)
Edina zadeva, za katero se lahko opravičim je, da sem se obesil na slovnične napake. In čisto nič drugega. Čeprav, če je to nek slovenski "globalni" forum, se pričakuje, da se piše v tako spodobnem jeziku, da naj bi bil vsak slovenec to sposoben brati, ne da bi rabil poleg vrtojbenski slovar, da bi zastopil, kaj je kdo želel povedati. Nisem mislil na vejice in ostale pravopisne napake. Teh je tudi v mojih postih, kljub trudu, ogromno.

O poniževalnosti, nepoštenosti, egocentričnosti, samoljubnosti, hinavščini... bi se pa dalo debatirati. Pač, če si dobil takšno mnenje o meni, ga imej. Poste sem izbrisal samo zaradi umiritev strasti in ne zaradi tega, ker bi imel slabo vest, da sem užalil kogarkoli. V njih sem napisal samo svoje mnenje o "reportažah", komentarjih.

Sedaj pa še malo o navduševanjem nad vremenom.
Včasih, v "romantičnih časih", ko so ljudje večina hodili peš ali pa s pomočjo živali, je bil vsak "stik" z vremenom REALNOST. Ko je bilo vreme lepo, je bilo fino, če je bilo pa slabo, jih je pa to direktno prizadelo. In predstavljam si, da se ljudje v tistem času niso nič kaj navduševali nad vremenskimi ekstremi?!
V moderni dobi TV-ja in interneta, pa lahko ljudje vidijo takšne in drugačne zadeve iz vsega sveta. In res... fino je videti tornado, kako ga "šiba" po kakšni pokrajini. Drugačni občutki, pa verjetno prevzemajo človeka, nad katerega hišo "šiba" ta isti tornado. In o tem jaz govorim. Sedaj, če sem pa s tem žaljiv do kogarkoli? Trudim se biti čim manj.

Če bo pa na temle forumu kdo poslikal in navdušeno opisoval, kako je njemu avto toča nakluvala, toča razbila cel pridelek na vrtu ali njivi (nekateri ljudje živijo od tega), veter hišo razkrilo... Ti šment, potem bom pa tudi jaz lahko brez komentarja.

Brez skrbi, se nimam za tako "modrega", za kakršnega me ti prikazuješ :) toliko pa sem že pameten da vem, kakšno sporočilo nosi kakšen pregovor (vsaj večina). Ampak oprosti, s psi (ker je letelo name) me pa ne kar nekdo primerjal.

O odzivu na moje kontradiktorne komentarje (vsaj glede na ta forum), sem se takoj zavedal. Ampak glede na to, kdo vse pa bere tale forum, jih pa jemljem z rezervo. To je tako, kot bi šel na stran od Real Madrida hvalit Barcelono, bi vsi planili po meni. In glede na to, da ta forum bere, večina ljubiteljev vremenskega ekstremizma, pač izpadem največji "državni sovražnik" ;)

P.S.: Upam, da nisem bil ponovno preveč egocentričen 8)
sam da ima belanco in dva becikla... goni miško
frizby
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 15 Maj 2007, 11:43
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a kozmos » 26 Avg 2007, 12:31

fantje umirite se no, pa kaj znova in znova načenjate kreg :evil: poglejte vsak ima po svoje prav razumite frizby/a da njemu pač naše mišljenje ni všeč in hvala bogu da si je upal sploh spregovorit oz zoperstavit večini :wink: prav tako frizby moraš pa ti razumeti nas, da nas pač nekatera dejanja narave privlačijo oz fascinirajo in tukaj v tem ni nič slabega dokler sosed ne želi žalega sosedu. dejtva da se vreme spreminja oz podnebje ter da bo extremnih situacij vedno več pa ne moreš spremeniti ne ti ne jaz. vreme bo ubralo svojo pot neglede na naša mnenja.
dobrodošli v svetu realnosti :wink: zdaj pa prosim da utihnete vsi skupaj z bedarijami in ne načenjajte ponovnega krega ter se raje posvetite temi foruma kar je napovedovanje vrema...

p.s. moderator najbolje da zakleneš temo ker vidiš da se sam bedarije notri pišejo :roll:


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a Miha7 » 26 Avg 2007, 14:14

No jst osebno sem zelo odvisen od vremena. Sem fasciniran kaj lahko vreme nardi ker sem letos utrpel veliko škode tako da se mi je letos poletje dobesedno "zasralo" z neurjiv zadnjih tednih avgusta!
Moje mišljenje nočem kritik :wink:
Uporabniški avatar
Miha7
 
Prispevkov: 333
Pridružen: 24 Jul 2006, 08:53
Kraj: Podgorje pri Slovenj Gradcu na 450m.n.v ponekod tudi 760m.n.v Kapaciteta 60ha!

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Poročila

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron