Napoved vremena - marec

Analizirajte stanje in podajte svojo napoved vremena tako ali drugače na hiter in preprost način

OdgovorNapisal/-a wetter » 03 Mar 2008, 17:53

kart se nesplaca gledat,ker je potle cist X,vremenarji gledajo cist druge
Uporabniški avatar
wetter
 
Prispevkov: 376
Pridružen: 03 Dec 2007, 10:13
Kraj: ZG.SAVINJSKA (560m nadmorske visine)

OdgovorNapisal/-a larcha » 03 Mar 2008, 18:02

Ponoči se bo povsod pooblačilo in postopno začelo deževati. Ob morju bo pihal jugo. Do jutra bodo padavine zajele vso Slovenijo, meja sneženja se bo, razen na Primorskem in v južni Sloveniji, spustila do nižin. Jutri bo oblačno s padavinami. V notranjosti Slovenije bo večinoma snežilo. Čez dan bodo temperature od -1 do 4, na Primorskem, kjer bo zapihala burja, od 4 do 7 stopinj C.

Pa spet skor nč ne bo pr nas :(
larcha
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 17 Dec 2006, 17:27
Kraj: novo mesto

OdgovorNapisal/-a Skadi » 03 Mar 2008, 18:08

kozmos to je že res... toda tudi naši vremenarji še niso letos napovedali večje količine snega in verjamem da glede na njihovo izobrazbo in informacije ki so jim dostopne tokrat res ne bo šlo use u... larcha ja na dolenjskem tokrat ne bo večje količine ampak snežilo pa bo, če ne prej pa proti večeru :wink:
Uporabniški avatar
Skadi
 
Prispevkov: 390
Pridružen: 06 Feb 2007, 17:44
Kraj: Straža

OdgovorNapisal/-a larcha » 03 Mar 2008, 18:33

eeh :? :? :? :?

A bo vsaj 5cm :D
larcha
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 17 Dec 2006, 17:27
Kraj: novo mesto

OdgovorNapisal/-a MHA » 03 Mar 2008, 18:49

Larcha vi imate vsaj zmerne padavine zagotovljene.
MHA
 
Prispevkov: 377
Pridružen: 01 Jan 2007, 12:52
Kraj: Ljutomer - ponos in osrčje Prlekije

OdgovorNapisal/-a larcha » 03 Mar 2008, 19:50

MHA napisal/-a:Larcha vi imate vsaj zmerne padavine zagotovljene.



Vem ja prejle na SVETU na kanalu-A biu vremenar in je tam karte kazov in reku da bodo se v višinah temperature tud za 20 stopinj spustile. In da pač na štajerskem ter v prekmurju bo tam do 5cm snega. V osrednji sloveniji ter jugovzhodni pa okoli 20cm. Za drugo pa nvm če je kaj reku. Tko da najbrž bo pr nas enih 10-15 cm :D Tud tko bo kul. Če bo pa še kej več bo pa še bol kul. Tko da komi čakam :D
larcha
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 17 Dec 2006, 17:27
Kraj: novo mesto

OdgovorNapisal/-a Jovi » 03 Mar 2008, 20:48

Bil je Blaž na forumu ZEVSA pod imenom TWISTER.Mu popolnoma zaupam.Ponosni smo nanj.Od njega se učim,on meni pomaga. :D
Uporabniški avatar
Jovi
 
Prispevkov: 365
Pridružen: 23 Dec 2006, 16:17
Kraj: Preddvor

OdgovorNapisal/-a bore » 03 Mar 2008, 21:12

Bog fantje ,

Sem tudi jaz malo pregledal modele in evo kaj vam napovedujem.
Situacija je to pot v primerjavi z tisto po novem letu nekoliko drugačna.
Predvsem se hladna fronta prihaja iz smeri nne in se giblje v smeri ssw.
V zadnji situaciji če se spomnite je prihajala bolj zahodno in se gibala proti balkanu.Trenutno gibanje tudi omogoča v ciklonu v jadranu bližjo postavitev našim krajem kar pomeni več padavin , preden so bo ciklon
umaknil proti vzhodu . Tudi območje visokega pritiska nad balkanom in
vzhodno evropo je občutno šibkejše kot je bilo v januarski situaciji,kar pomeni hitrejši in izrazitejši prihod hladne fronte nad naše kraje.
Če potegnem črto sem tudi sam še vedno kar optimističen glede snega.
Prepričan sem , da nam to pot ne uide,čeravno nekateri modeli hladno fronto zamaknejo,oziroma postavljajo pot ciklona iznad jadrana južneje.Upajmo da se motijo.

Tako,snegoljubci nosove na šajbe pa čakat na sneg.

LP,Še pomnite tovariši :D
bore
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 17 Mar 2006, 00:00
Kraj: velenje

OdgovorNapisal/-a Miha7 » 03 Mar 2008, 21:54

Ker se je g. Bore pojavil na forumu in sem opazil da je optimist mi je dvignilo moralo :wink:
Tudi sam sem zadnje dni pridno gledal karte (Aladin,Umko,Gfs) in ugotuvil da se hoče zadeva nekako izmuzniti predvsem zadni zagon GFS 12Z napoveduje manj padavin in s tem posledično dvig snežne meje, tako da nebom presenečen če jutri nebo snega. Ampak zavedati se mormao da je 12Z tisti z največjimi odstopanji od ostalih zagonov in upam-o da negre vse skupaj v tej smeri! Vseno bom počakal do napovedi ARSO če je kaj spremenila napoved pri Odmevih in takrat bomo res dokončno vedeli če bo sneg ali ga nebo.
Nažalost ima tudi to zadnjo gibanje fronte ki bo prišlo nad naše kraje neko slabost:
-ogromne količine južnega snega (če bodo prišle) lahko povzročijo velike probleme predvsem v naravi tako imenovani Snegolomi bi lahko naredili veliko pizd...
-temparature do -5 v prihajajočem tednu povedo da bo veliko sadja ki je že v popkih pomrznilo ampak nič nemoremo.
Vse skupaj bom pa rekel tako: vremena se ne da več točno napovedati ker je vreme preveč spremenljivo in prevelike razlike so v zadnjih časih med vremenom in naravo, nekdo se bo moral prilagoditi :wink:
Lahko noč vsem skupaj :wink:
Uporabniški avatar
Miha7
 
Prispevkov: 333
Pridružen: 24 Jul 2006, 08:53
Kraj: Podgorje pri Slovenj Gradcu na 450m.n.v ponekod tudi 760m.n.v Kapaciteta 60ha!

OdgovorNapisal/-a black_rider » 03 Mar 2008, 22:57

Okej prišel je 18z in jaz sem glih kar naredu primerjavo med 12z in 18z za torek in sredo.

Slika

Slika
SlikaSlikaSlika
Uporabniški avatar
black_rider
 
Prispevkov: 138
Pridružen: 20 Jan 2007, 15:06
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a mihc22 » 04 Mar 2008, 01:42

hja,fantje verjetno že spiste,jst sm bil sedaj na okoli 950 m.n.v. in u enih 2h se je temp. spustila za 1.5 stopinje,(vsekakor to ni omembne vredno)ampak kar jast vidim se vbo to zjutraj zgodilo.oz. proti jutru da bo prišla nenadna ohladitev in mislim da jutri nekje zapade tudi do 70,75 cm snega,glede na karte in ostalo,....ŠE g. PEČENKO se je opogumil in napovedal da je možnost da nekje po SLO zapade do 60 cm cnega,če pa zdaj vse skupaj spodleti,mislim da pa ni vredno cveč gledat kart...no počakajmo kakih 8 uric,....VSE BOMO VIDELI, PUSTIMO SE PRESENETIT :):):)
mihc22
 
Prispevkov: 15
Pridružen: 05 Jan 2008, 15:05
Kraj: Podčepovan

OdgovorNapisal/-a lwzr » 04 Mar 2008, 15:22

kakšna je napoved za slovenijo za popoldan?
naj kdo napiše prosim
hvala
ANDI
lwzr
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 31 Jan 2008, 17:59
Kraj: nova gorica

OdgovorNapisal/-a larcha » 04 Mar 2008, 15:22

nekjezapade tudi do 70,75cm

Ja tale nekje je vprašljiv. Mensezdi da bo do 75cm samo visoooko v gorah. Pa še to upam, da bo :D Drugač pa realno drugje bo max. 30cm. Pri nas bomo pa luže merli kolko majo cm pa bomo zmagal zihr :D
larcha
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 17 Dec 2006, 17:27
Kraj: novo mesto

OdgovorNapisal/-a kozmos » 04 Mar 2008, 15:37

realno gledano lahko po nižinah v notranjosti slovenije pade še od 5-10cm. snega, zdaj tam kjer je že nekaj podlage toliko boljše drugje pač ne... tistih 10cm. omejujem predvsem na Z ter del osrednje slovenije, medtem ko bo proti V snega manj :roll:


lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a larcha » 04 Mar 2008, 15:39

kozmos napisal/-a:realno gledano lahko po nižinah v notranjosti slovenije pade še od 5-10cm. snega, zdaj tam kjer je že nekaj podlage toliko boljše drugje pač ne... tistih 10cm. omejujem predvsem na Z ter del osrednje slovenije, medtem ko bo proti V snega manj :roll:


lp kozmos



Če bol preprosto povem tvoje besede kozmos - PRI NAS SNEGA NE BO !
Ali bo? A je vsaj možnost da par snežink pade :( :(
larcha
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 17 Dec 2006, 17:27
Kraj: novo mesto

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Napoved vremena - Splošno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron