ZIMA(2006-2007)

Zanima me...

OdgovorNapisal/-a RoKy. » 25 Feb 2007, 20:22

ubistvu nismo zaspal, samo počitnce so pa usi zuramo 24/7 :oops:
u discoteci pravo ludilo

Damjan Murko je CaR.
Uporabniški avatar
RoKy.
 
Prispevkov: 506
Pridružen: 05 Okt 2006, 07:17
Kraj: Dol pri ljubljani

OdgovorNapisal/-a igor223 » 25 Feb 2007, 20:45

RoKy. napisal/-a:
igor223 napisal/-a:
Jovi napisal/-a:Naj bo konec zime in te teme tudi kajti modeli kažejo veika nihanja v temperaturi....Pa sj uživajmo v toplem in sončnem vremenu...zdej bjo pa na vrsti prle teme kot so
-Nevihte
-Neurja z točo
-itd.
Upajmo pa da naslednja zima ne bo tako slaba.Čeprav se ozračje segreva.
lP


ja upajmo da ne bo tako slaba zima ... upajmo da se ne bomo več pogovarjali o tem, kdaj bo sneg, ampak da se bomo pogovarjali o temperaturah v jezerih, katero je bolj rpimerno za kopanje ... o snegu se ne bomo več tako pogosto pogovarjali!!

zima je že zgodovina, sneg je bil sneg, zdaj bomo imeli en letni čas, to je leto!!

malo ironije, v kateri pa je tudi nekaj resnice!

LP


pravi strokovnjak zdej kr ve, da zim kr nebo več, ker je bila ena slaba, kar se je v preteklosti nemalokrat zgodil, pa se je zgodil tud da so ble dve zime zapored take, potem pa 5 hudih, ne neki sanjat pa pol pisat, napiš realno stanje oz. nemoreš vedt kako bo ne opisuj nm pa tvojih sanj =)


ej roky, že od januarja naprej pišem kak letos ne bo snega, kak letos ne bo zime, res da sem občasno upal na belino, ampak, če ne gre, pač ne gre.

Nekaj pa sem se vendar naučil iz izkušenj, ki so jih letos prinesle te negotove napovedi, s katerimi si nismo mogli čisto nič pomagat!!

pa še tak smo lahko upali, pa tako dorbo kot je kazalo, pa nič, vse se je razblinilo, kot milni mehurček!!

to kar sem napisal, sem delno napisal z nekaj ironije, ampak se bo sčasoma uresničlo in potem res ne bo nekih večjih razlik med letnimi časi:
zime bodo manj bogate s padavinami in nekoliko topleje, poletja bodo suha in vroča vmes nekje pa pomald, ki niti to ne bo in jesen, ki bo bolj podobna poletju;

letne čase si bolj predstavljam kot neko nujno zlo, tudi morda nekaj nepredvidljivega!!

sicer pa daj se malo izobrazi in oglej že omenjeni film o prekinitvi zalivsekga tok!!!

The Big Chill! priporočam
Bolje malo kregan kot pa fejst zmatran iz službe!!
Uporabniški avatar
igor223
 
Prispevkov: 492
Pridružen: 23 Dec 2006, 10:11
Kraj: maribor (291 m)/brežice (161 m)

OdgovorNapisal/-a RoKy. » 25 Feb 2007, 21:14

kaki film o zalivskem toku, ker v praksi, če se oslabi zalivski tok oz. prekine, bo odprl direktno polarno avtocesto nad evropo, ker nebo risal črte, zakaj pa misleš da ob skandinaviji nikol ne zmrzne morje? zaradi omenjenega zalivskega toka, in ta zalivski tok tudi prinaša večjo vlaznost, tako, da če se prekine bi potem blo točno obratno kokr si reku, kar pa pomeni nizje temperature in manj padavin, glede na to, da se ta zalivski tok formira v mehiškem zalivu (kotel) in gre potem čisto do sibirije praktično, in eč se ogrewa ozračje to pomeni, da bo tam pridobival na temperaturi in bo zaradi tega močnejši, lahko pa se zgodi, da zaradi ledu ki se zopi na grenlandiji severni tok ohladi in prekine tale atlantski tok, po tem scenariju zopet dobimo hladnejše podnebje,...kar pa ne pomeni toplejše zime z več padavinami kot sanjaš ti =)
u discoteci pravo ludilo

Damjan Murko je CaR.
Uporabniški avatar
RoKy.
 
Prispevkov: 506
Pridružen: 05 Okt 2006, 07:17
Kraj: Dol pri ljubljani

OdgovorNapisal/-a igor223 » 25 Feb 2007, 21:31

RoKy. napisal/-a:kaki film o zalivskem toku, ker v praksi, če se oslabi zalivski tok oz. prekine, bo odprl direktno polarno avtocesto nad evropo, ker nebo risal črte, zakaj pa misleš da ob skandinaviji nikol ne zmrzne morje? zaradi omenjenega zalivskega toka, in ta zalivski tok tudi prinaša večjo vlaznost, tako, da če se prekine bi potem blo točno obratno kokr si reku, kar pa pomeni nizje temperature in manj padavin, glede na to, da se ta zalivski tok formira v mehiškem zalivu (kotel) in gre potem čisto do sibirije praktično, in eč se ogrewa ozračje to pomeni, da bo tam pridobival na temperaturi in bo zaradi tega močnejši, lahko pa se zgodi, da zaradi ledu ki se zopi na grenlandiji severni tok ohladi in prekine tale atlantski tok, po tem scenariju zopet dobimo hladnejše podnebje,...kar pa ne pomeni toplejše zime z več padavinami kot sanjaš ti =)


napisal sem med drugim da bodo zime manj bogate s padavinami!!!!

naše območje Srednje Evrope bo imelo podnebje podobno notranjeazijskim stepam, malo padavin!! gozd bo počasi izginil!!

seveda pa bomo imeli tudi vpliv iz Severne Afrike, ki bo prinašal suh in vroč zrak - s tem se bo v Sredozemlju razvnela bitka, vojna za prepotrebno vodo!
Bolje malo kregan kot pa fejst zmatran iz službe!!
Uporabniški avatar
igor223
 
Prispevkov: 492
Pridružen: 23 Dec 2006, 10:11
Kraj: maribor (291 m)/brežice (161 m)

OdgovorNapisal/-a kozmos » 25 Feb 2007, 22:04

tole jamranje mi res ne gre v glavo pa da razložim! :D
lejte pač dogajajo se ekstremi ki so se dogajali pred 500leti kot tudi danes le da so danes ekstremi bolj pogosti in bolj intenzivni to pomeni da so se pojavljale tople zime tudi pred nekaj 100leti pa ne samo zime dogajalo se je da je bilo celo leto nadpovprečno toplo ali pač obratno hladno... :wink:

in kaj hočem s tem povedati.. da na podlagi letošnje zime še ne moremo govoriti o globalnem segravanju in dvigu temperature za toliko da je to povzročilo milo zimo letos :D

pač prihajajo toplejša leta in hladnejša, res pa to ne pomeni, da ker letošnja zima tolče rekorde v vseh pogledih da bo zanesljivo drugo leto mrzla in snežena... ni rečeno zdaj res ne moremo več obvladovat vremena na karte se ni za zanašat res nevem kako veliko ker zagoni itak skačejo iz ene skrajnosti v drugo :wink:

tako da fantje ne moremo še govoriti o posledicah globalnega segrevanja, lahko pa rečemo da z globalnim segrevanjem povezan pojav el ninia :wink: in s tem vplivanje el ninia na vreme po svetu na enem koncu tri metre snega in temperature pod -20 spet na drugem koncu "suša" in 15stopinj :D

tko nekak to poteka :D :roll:



lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a igor223 » 25 Feb 2007, 22:24

kozmos, če sem te dobro razumel, se mi zdi da hočeš zanikat globalne podnebne spremembe!!!!

ni mi všeč, ker o tem se govori na dolgo in široko in to z vidika dokazov!

Zdaj al nočeš o tem poslušat, al ne verjameš;
ampak film Neprijetna resnica si zagotovo videl in tam mislim da ti vse pove, sploh ko je nakazana vsebnost CO2 od začetka ledenih dob naprej (torej za zadnjih 650.000 let)!!

Res je da ne moremo rečt, da od zdaj naprej ne bo več zim, ampak takšna, kot je bila letos, se bo ponavljala vedno bolj pogosto, ne več na 100 ali 50 let temveč v enem desetletju dve ali pa tri ali pa tudi pet.

Prosim samo ne mi zanikat globalnih sprememb!!

Ker so!
Bolje malo kregan kot pa fejst zmatran iz službe!!
Uporabniški avatar
igor223
 
Prispevkov: 492
Pridružen: 23 Dec 2006, 10:11
Kraj: maribor (291 m)/brežice (161 m)

OdgovorNapisal/-a kozmos » 25 Feb 2007, 22:38

igor223 napisal/-a:kozmos, če sem te dobro razumel, se mi zdi da hočeš zanikat globalne podnebne spremembe!!!!

ni mi všeč, ker o tem se govori na dolgo in široko in to z vidika dokazov!

Zdaj al nočeš o tem poslušat, al ne verjameš;
ampak film Neprijetna resnica si zagotovo videl in tam mislim da ti vse pove, sploh ko je nakazana vsebnost CO2 od začetka ledenih dob naprej (torej za zadnjih 650.000 let)!!

Res je da ne moremo rečt, da od zdaj naprej ne bo več zim, ampak takšna, kot je bila letos, se bo ponavljala vedno bolj pogosto, ne več na 100 ali 50 let temveč v enem desetletju dve ali pa tri ali pa tudi pet.

Prosim samo ne mi zanikat globalnih sprememb!!

Ker so!


globalne spremembe so... seveda so samo ne morete zaradi ene slabe zime govorit kar o nevem kakem globalnem segrevanju in nevem kaj :wink:

nekateri kle na forumu ljudi malo manj kot da hočejo prepričat da je letošnja zima posledica globalnega segrevana in da bo vsako leto hujše pa ni res...
bo hujše ampak v obe smeri eno leto ali 2 bo zima nadpovprečno topla in podirali se bodo rekordi v toplo smer spet drugo leto bodo pa rekordi v negativno smer pač tako je bilo in vedno bo le da bo to sedaj pogosteje in bolj izrazito :wink:
seveda pa ne zanikam podnebnih sprememb ker se že definitivno kažejo, ampak vseeno ne morete govoriti o tem da je letošna zima pretopla zaradi podnebnih sprememb kriv je atlantski tok ter pa el ninio ki ga povzroča globalno segrevanje :wink:


lp kozmos :wink:
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a BiloBil » 26 Feb 2007, 09:24

Tako. Zima je šla spet nekam posvoje.
V našem kraju sem pričakoval vsaj obilne padavine v obliki dežja, pa ni bilo niti teh. Tudi ohladitev nas je verjetno zgrešila, saj je trenutno okoli 7C. In v Kranju se že kaže sonček.
Očitno se ne da napovedati ne snega, ne padavin.
Kr nekej je tole ratal :roll:
BiloBil
 
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Jan 2007, 16:32
Kraj: Tržič

OdgovorNapisal/-a ŽUPMART » 26 Feb 2007, 10:02

BiloBil napisal/-a:Tako. Zima je šla spet nekam posvoje.
V našem kraju sem pričakoval vsaj obilne padavine v obliki dežja, pa ni bilo niti teh. Tudi ohladitev nas je verjetno zgrešila, saj je trenutno okoli 7C. In v Kranju se že kaže sonček.
Očitno se ne da napovedati ne snega, ne padavin.
Kr nekej je tole ratal :roll:


Kar po precej krajih je malce posnežilo. Samo poglej na slo-vreme forum pod trenutno vreme. Se pa strinjam, da je bilo v našem koncu bolj švoh...ampak smo pa imeli mi vsaj nekaj padavin za razliko od tebe. :D :D
Uporabniški avatar
ŽUPMART
 
Prispevkov: 875
Pridružen: 18 Dec 2006, 14:05
Kraj: Kamnik (cca. 400 nmv) / Mengeš (317 nmv) / okolica Domžal (cca. 300 nmv)

OdgovorNapisal/-a BiloBil » 26 Feb 2007, 10:54

ma ja, sej je možno. Sam ni pa to to, kar se je pričakovalo oz. napovedovalo :)
BiloBil
 
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Jan 2007, 16:32
Kraj: Tržič

OdgovorNapisal/-a kozmos » 26 Feb 2007, 10:56

BiloBil napisal/-a:ma ja, sej je možno. Sam ni pa to to, kar se je pričakovalo oz. napovedovalo :)


pričakovalo oz. napovedovalo se je sneg na okoli 700m. padal pa je tudi pod 300m. :wink:

lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a MHA » 26 Feb 2007, 11:00

Pri nas je še ob 5h zjutraj deževalo, ob 5:30 je pričelo snežit. Vse je pobelilo razen asfalta, ko pa se je pričel sneg oprijemat cestišča pa so padavine ponehale (6:30).
Padlo je 3-4 cm snega, medtem ko ga je na bregu ene 6-7 cm.
MHA
 
Prispevkov: 377
Pridružen: 01 Jan 2007, 12:52
Kraj: Ljutomer - ponos in osrčje Prlekije

OdgovorNapisal/-a BiloBil » 26 Feb 2007, 11:04

Ampak glede na benotove slike, naj bi bila pobeljena Gorenjska oz. ravno naši konci. Pa nimamo nič :lol:

Eh najbolj da gre zima posvoje, nam pa naj zasije topel sonček, terasa v lokalu in hladno pivo :)
BiloBil
 
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Jan 2007, 16:32
Kraj: Tržič

OdgovorNapisal/-a kozmos » 26 Feb 2007, 11:06

BiloBil napisal/-a:Ampak glede na benotove slike, naj bi bila pobeljena Gorenjska oz. ravno naši konci. Pa nimamo nič :lol:

Eh najbolj da gre zima posvoje, nam pa naj zasije topel sonček, terasa v lokalu in hladno pivo :)


hehe zima je šla itak že po svoje, kar se pa tiče toplega sončka pa terase... se strinjam s teboj jaa :wink:

lp kozmos
vreme bo:D
Uporabniški avatar
kozmos
 
Prispevkov: 1168
Pridružen: 11 Okt 2006, 09:32
Kraj: kamnik/žale 425m.n.v

OdgovorNapisal/-a igor223 » 26 Feb 2007, 17:23

kozmos napisal/-a:
BiloBil napisal/-a:Ampak glede na benotove slike, naj bi bila pobeljena Gorenjska oz. ravno naši konci. Pa nimamo nič :lol:

Eh najbolj da gre zima posvoje, nam pa naj zasije topel sonček, terasa v lokalu in hladno pivo :)


hehe zima je šla itak že po svoje, kar se pa tiče toplega sončka pa terase... se strinjam s teboj jaa :wink:

lp kozmos


ja, pa kratki rokavi, pa kratka krilca, pa kolo seveda!!!
Bolje malo kregan kot pa fejst zmatran iz službe!!
Uporabniški avatar
igor223
 
Prispevkov: 492
Pridružen: 23 Dec 2006, 10:11
Kraj: maribor (291 m)/brežice (161 m)

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Vprašanja

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov

cron